Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Orliki z Szalowej

  • Dodano: niedziela, 03 listopad 2013 03:33
  • |
  • Autor: E.Żarnowska
  • |
  • Odsłon: 2026

Dziesiątka utalentowanych piłkarsko uczniów z Szalowej wygrała  IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii chłopców starszych. Podczas XXXII sesji Rady Powiatu Gorlickiego dzielni chłopcy na czele z kapitanem Błażejem Skórskim oraz ich trenerzy Jacek Ruchała i Ryszard Skórski odebrali gratulacje od przewodniczącego Rady Powiatu Marka Bugno i starosty Mirosława Wędrychowicza.Zwycięstwo w IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii chłopców starszych to zasługa trenerów: Jacka Ruchały i Ryszarda Skórskiego oraz drużyny piłkarskiej  Uczniowskiego Klubu Sportowego Szalowa w składzie: kapitan - Błażej Skórski, Michał Ciwiński, Eryk Galara, Adrian Rząca, Hubert Pawlak, Wojciech Jasiński, Bartłomiej Bara, Patryk Barczyk, Mateusz Grzesiak, Arkadiusz Ptaszek.


To największy sukces piłkarzy nożnych z Małopolski w dotychczasowych czterech edycjach turnieju. Eliminacje dla chłopców z Szalowej rozpoczęły się pechowo od porażki 2:3 z UKS 5 Jarocin, ale potem było już tylko lepiej – wygrana  4:1 z UKS Lider Łopuszno i 4:2 z Herkulesem Grabie. W ćwierćfinale pokonali Jedynkę Jasło 3:1, a w półfinale 4:0 ZS 7 Chojnice. W finale na warszawskim Torwarze zmierzyli się z drużyną z Giszowca na Górnym Śląsku. Mecz był bardzo zacięty, a o ostatecznym zwycięstwie UKS Szalowa zadecydowały rzuty karne zakończone wynikiem 5:4. Nagrody wręczała Minister Sportu Joanna Mucha oraz posłanka na Sejm RP i sportsmenka Jagna Marczułajtis.


Radni Rady Powiatu Gorlickiego oraz licznie zgromadzeni goście nagrodzili zwycięską drużynę i ich trenerów gromkimi brawami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM