• |
  • Autor: ZS Staszkówka
  • |
  • Odsłon: 5433

Fantastyczny sukces stał się udziałem piłkarek z klubu UKS Staszkówka Jelna, które zwyciężyły w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” (Mistrzostwa Polski do lat 12). Zawody finałowe tego największego turnieju piłkarskiego w Polsce dla dzieci zostały rozegrane w Krakowie na obiektach Com Com Zone. Do rywalizacji w finałach wojewódzkich przystąpili mistrzowie poszczególnych powiatów wyłonieni w drodze eliminacji.

W fazie grupowej piłkarki z Staszkówki i Jelnej pokonały Alwernię 3 – 0 oraz Leśnicę 4 – 0. Pojedynek ćwierćfinałowy z zespołem Zasań był przedwczesnym finałem turnieju, gdyż spotkały się drużyny, które były uznawane za faworytów turnieju. Po zaciętej walce UKS Staszkówka -Jelna zwyciężyła 2 – 0 awansując do strefy medalowej. W spotkaniu półfinałowym młode piłkarki pokonały Budzów 4 – 0. Spotkanie finałowe stało na wysokim poziomie jednak zwycięstwo UKS Staszkówka Jelna z zespołem UKS Hesed Tarnów 3 – 1 było przekonujące, a radość po ostatnim gwizdku sędziego była bardzo spontaniczna, tym bardziej, że zwycięzca będzie miał zaszczyt reprezentować Małopolskę podczas wielkiego finału, który zostanie rozegrany w maju na Stadionie Narodowym w Warszawie !!!. UKS Staszkówka Jelna Under-12: Paulina Tomasiak, Karolina Jurkowska, Kinga
Jurkowska, Angelika Cisoń, Arleta Krzysztoń, Karolina Zarzycka, Aleksandra Szary, Bernadeta Szczerba, Gabriela Mastalerz, Julia Buchman, Patrycja Ogrodzka, Jowita Chełmecka. Trenerzy: Wojciech Mróz i Michał Bąk.

Niewiele brakowało a drużyna Under – 10, która rywalizowała w finale wojewódzkim tego samego turnieju dzień wcześniej również miałaby możliwość zagrać w Warszawie. UKS Staszkówka Jelna gromił kolejnych przeciwników notując następujące wyniki: Faza grupowa: UKS Staszkówka Jelna – Sp Regulice 11-0, UKS Staszkówka Jelna – Jedyneczki Sp 1 Miechów 9 – 0, Ćwierćfinał: UKS Staszkówka Jelna – Laskowianki 1 Laskowa 9 – 0, Półfinał: UKS Staszkówka Jelna – SP Siemiechów 7 – 0. Jednak na drodze do zwycięstwa stanęła naszej drużynie ekipa UKS Dwójka Skawina pokonując ambitne piłkarki z Jelnej 3 – 1. UKS Staszkówka Jelna Under-10: Anita Romuzga, Martyna Rembiasz, Wiktoria Małek, Julia Tomasiak, Martyna Przepióra, Julia Fryczek, Patrycja Owsianka, Martyna Mastalerz, Weronika Wyżykowska, Dominika Brzeska,
Karolina Smołkowicz, Anna Grybel. Trenerzy: Michał Bąk i Wojciech Mróz.