• Dodano: niedziela, 22 czerwiec 2014 20:28
  • |
  • |
  • OdsÅ‚on: 2262

Wygrana z Bystrą zapewniła Moszczance awans do A klasy! Dzisiejsze spotkanie było najważniejsze w sezonie bo to od niego zależało,,być albo nie być w A klasie.  Moszczanka jednak nie zawiodła pokonując LKS Bystra 4:3.

Początek meczu nie był kolorowy. Pierwszą bramkę zdobyła Bystra, a na Moszczankę spadł zimny prysznic z ogromem mobilizacji.

Pierwszą bramkę dla Moszczanki zdobył niezawodny Artur Przybyłowicz. Wynik 1:1 utrzymywał się do 2 połowy. Druga połowa również zaczęła się  niezbyt pomyślnie bo Moszczanka straciła drugą bramkę. Widocznie to ożywiło  zawodników Moszczanki  i zaczęli skutecznie  atakować.

W 75 minucie w końcu padła bramka, którą po raz drugi w tym meczu zdobył  Artur Przybyłowicz (2:2). Z długiego snu obudził się również Damian Kucharczyk, który dorzucił swoje 3 grosze do wygranej po perfekcyjnej asyście Dariusza Kroka (3:2).

Czwartą bramkę zdobył waleczny napastnik Marcin Krygowski. Kiedy już wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 4:2 stało się , co trudno sobie wyobrazić. Adrian Świerz oddał przypadkowy strzał do własnej bramki .  Jednak Adrianowi trzeba to wybaczyć, gdyż był on filarem drużyny przez cały sezon. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 4:3 dla zawodników z Moszczenicy dając awans do ''A'' klasy.

Poprzedni mecz derbowy Moszczanka rozegrała na własnym stadionie przegrywając w doliczonym czasie z Sokołem Staszkówka 3:2.  Drużyna Moszczanki  miała pecha ponieważ mieli ewidentną przewagę w grze jak i w strzałach ale zabrakło skuteczności. Sokół na pięć strzałów celnych wykorzystał trzy i tym sposobem wygrał spotkanie.

Uwagę trzeba zwrócić na zachowania kibiców w Bystrej bo to już nie pierwszy raz dopuszczają się przestępczych wybryków. Dziś zarysowano ostrym narzędziem i zagnieciono przednią maskę samochodu piłkarza Moszczanki .

Miejmy nadzieję że policja szybko ustali sprawcę i zostanie odpowiednio ukarany, a inni kibice wyciągną z tego wnioski.