Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Paterski mierzy w Giro

  • Dodano: wtorek, 21 kwiecień 2015 05:56
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2143

Po zaskakującym sukcesie w wyścigu Volta a Catalunya, Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) mierzy teraz w sukces w zbliżającym się Giro d'Italia. Kolejny wielki sezon polskich kolarzy?

 

Polscy kolarze z niezłymi skutkami przygotowują się na największe wyścigi w sezonie, z których najbliżej wypada majowy Giro d'Italia.

Na fali niezwykle udanego sezonu 2014, gdzie Rafał Majka wygrał klasyfikację górską Tour de France, a Michał Kwiatkowski zapewnił sobie w Ponferradzie kolarskie mistrzostwo świata, kibice biało-czerwonych liczą na kolejny udany rok.

Bardzo obiecująco pod tym względem wypadł wyścig Volta a Catalunya, gdzie bardzo dobrze radził sobie pochodzący z Kalisza Paterski. Polak na początek sprawił niespodziankę, przez dwa pierwsze etapy ścigając się z żółtą koszulką lidera.

Paterski najlepiej spisał się inauguracyjnym etapie, na 191-kilometrowej górzystej trasie wokół Calelli, przejeżdżając metę z czasem 04:33:31 sek. Pozycję udało mu się obronić także w drugiej partii wyścigu, ale w trzeciej musiał odstąpić żółtą koszulkę Pierre Rolandowi.

Ostatecznie, tryumf w Volta a Catalunya przypadł Richiemu Porte'owi, a Paterski zajął w klasyfikacji generalnej 42. miejsce. Jego forma pokazuje jednak, że należy się spodziewać kolejnych niespodzianek.

"Cieszę się, że w końcu przychodzą te wyniki. Przez długi czas wkładałem w to wiele pracy, a efektów nie było. Nie raz byłem podłamany faktem, że nic nie mogę wygrać. Teraz czuję się podbudowany i mam motywację do dalszej pracy", powiedział w wywiadzie dla Eurosportu.

Paterski zapowiedział, że teraz nastawia się na kolejne podboje w zbliżającym się klasyku Amstel Gold Race i zaliczanym do czołowej trójki wyścigów kolarskich Giro.

"Myślę, że na Amstel jestem w stanie przyjechać z przodu. Nigdy mi się to nie udawało, chociaż to właściwie zawsze był wyścig pode mnie (...). Jeśli chodzi o Giro, to myślę, że stać mnie na etapowe zwycięstwo. Jeśli forma pozwoli, będę jechał tak jak w wyścigu Dookoła Katalonii i powinno być dobrze", dodał.

W Giro wystąpi cały zespół CCC, gdzie oprócz Paterskiego pojadą także m. in. Przemysław Niemiec, Sylwester Szmyd i Branisław Samojłow. Wiele w dalszej części sezonu można spodziewać się oczywiście nie tylko po Paterskim, ale także innych kolarzach.

Ze swojego ostatniego startu w Wyścigu Dookoła Kraju Basków zadowolony może być Kwiatkowski, który zakończył na ósmej lokacie w klasyfikacji generalnej. Tymczasem Majka zakończył baskijski wyścig o siedem miejsc niżej, jak podały wiadomości kolarskie serwisu bet365.

Zwycięzca klasyfikacji górskiej zeszłorocznego Tour de France w tym sezonie chce powalczyć o czołowe miejsca we Vuelta a Espana. Z kolei Kwiatkowski nastawia się w szczególności na Tour de France.

Należy także liczyć na wyskoki lub większe sukcesy innych kolarzy, takich jak Maciej Bodnar, który w niedawnym Tour of Qatar zajął drugie miejsce.

Znakomitą formę na górskich trasach zaprezentował już Szmyd, a Niemiec na pewno będzie celował w wygraną w trakcie Tour de Pologne, gdzie w zeszłym roku zajął piąte miejsce. Na sukces liczy też Michał Gołaś, zwycięzca klasyfikacji górskiej zeszłorocznej Tour of Beijing.

Chociaż Polacy nie mają już tak dużego elementu niespodzianki, to nadal mogą ze swoimi zespołami zdziałać bardzo wiele. Warto obserwować młode talenty, takie jak Paweł Poljański czy Łukasz Wiśniowski, który w zeszłym roku wygrał Circuit des Ardennes.

Mimo wielu niepewności, nie da się zaprzeczyć, że polskie kolarstwo stale rośnie, a na wielkiej scenie dają o sobie znać nowi kolarze. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli w tym sezonie niespodziankę sprawi kolejny biało-czerwony.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM