Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

UKS przegrywa. Tomasik kontuzjowana

  • Dodano: poniedziałek, 28 wrzesień 2015 10:06
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1507

W minioną niedzielę na stadionie w Moszczenicy drużyna UKS Staszkówka-Jelna zmagała się z drużyną Zielonka Wrząsowice, niestety tym razem dziewczyny z UKS poległy przegrywając 0:1.

 


Mecz do najłatwiejszych nie należał, tym bardziej że Zielonka jest na początku tabeli III ligi kobiet. Początek meczu to wzajemne badanie i gra w środkowej strefie boiska. Zielonka utrzymywała się przy piłce oraz wykorzystywała swoją przewagę fizyczną. Zawodniczki UKS koncentrowały się na grze w środku boiska oraz próbowały wyprowadzać szybkie ataki.
Okazję do zdobycia gola po jednym z kontrataków miała Juszyńska, lecz zbyt daleko wypuszczona piłka znalazła się w rękach bramkarki gości. W 25 minucie meczu piłkarki z Wrząsowic wykonały rzut rożny i do wybitej przed pole karne piłki dobiegła jedna z zawodniczek przyjezdnych która bez wahania swoim strzałem umieściła piłkę w bramce gospodyń.


Po stracie gola gospodynie zaczęły grać znaczną przewagą, dzięki czemu bardzo dobrą sytuację podbramkową wypracowała sobie Juszyńska, lecz pech chciał że piłka odbiła się od poprzeczki. Wynik do przerwy to 0:1.


Po zmianie stron gospodynie starały się przejmować inicjatywę, jednak gdy próbowały stworzyć sytuację podbramkową to zawodniczki Zielonki bez wahania wykonywały brutalne faule na gospodyniach. Po jednym z takich fauli kontuzji doznała czołowa zawodniczka UKS’u Paulina Tomasik, która nie była w stanie o własnych siłach opuścić murawy. Od tego momentu z przewagą zaczęły grać przyjezdne.


Na szczęście bardzo dobrze spisała się bramkarka Staszkówki-Jelnej Bałuszyńska, a pozostałe zawodniczki za wszelką cenę próbowały doprowadzić do remisu. Zawodniczką Zielonki udało się zdobyć jeszcze dwie żółte kartki i jedną czerwoną przyznaną niestety po meczu. Widać było, że niedziela dla sędziny była bardzo kiepskim dniem, pani arbiter kompletnie nie widziała co się dzieje na boisku, a jak już zauważyła to ze sporym opóźnieniem.


Przykre jest to, że trenerzy Zielonki Wrząsowice nie wpajają swoim zawodniczkom, że oprócz wyniku jest jeszcze coś takiego jak czysta gra.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM