• |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 4000

Krystian Szymczyk po raz kolejny daje o sobie pozytywnie znać, tym razem młody mieszkaniec Moszczenicy na sobotnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach – styl klasyczny wywalczył brązowy medal.
Impreza miała miejsce w sobotę 28 maja 2016 2016 w Hali Sportowej KS Sobieski w Poznaniu. W zawodach udział wzięło aż 82 zawodników z 22 klubów z całej Polski.

Przypominamy, że Szymczyk walczy dla klubu Olimpijczyk Radom, który w klasyfikacji drużynowej uplasował się na pierwszym miejscu.

Brązowy medal to kolejny sukces młodego zawodnika. Jedną z walk podczas sobotnich zwodów zaskoczył chyba wszystkich, mianowicie Krystian pokonał jednego z przeciwników w 12 sekund.

Jestem bardzo zadowolony, choć zawsze sobie powtarzam że mogło być jeszcze lepiej. Jest takie stare i dobre przysłowie, które brzmi: trening czyni mistrza dlatego dalej będę ciężko trenował i walczył o kolejne sukcesy.” – mówi w rozmowie z portalem Moszczenica Info Krystian Szymczyk.

Trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej(kategoria wagowa 59 kg) to ogromny sukces. Gratulujemy Krystianowi i oczywiście czekamy na kolejne osiągnięcia.