Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Jakub Niziołek obronił tytuł Mistrza w Szczawnicy!

  • Dodano: wtorek, 14 luty 2017 18:24
  • |
  • Autor: D.Marszał
  • |
  • Odsłon: 2290

Podczas rozgrywanych na Arenie Narciarskiej "Jaworki - Homole", w dniach 11-12 lutego 2017r. Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków w Narciarstwie i Snowboardzie, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce (gm. Moszczenica) dh Jakub Niziołek obronił zdobyty w ubiegłym roku tytuł Mistrza Polski w kategorii snowboard. Dobrze zaprezentowali się także pozostali gorliccy strażacy z OSP Staszkówka, OSP Wilczyska i OSP Kryg.

V jubileuszowa edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Strażackich zgromadziła na starcie ponad 130 zawodników. Strażacy startowali w umundurowaniu bojowym, budząc nie lada sensację wśród kibiców i postronnych obserwatorów. Pierwszego dnia mistrzostw strażacy starowali indywidualnie, drugiego dnia drużynowo, w czteroosobowych ekipach.

W klasyfikacji generalnej startu indywidualnego na nartach, gorliccy druhowie uplasowali się na następujących pozycjach:
41 miejsce - Stanisław Pyzik - OSP Staszkówka
47 miejsce - Marek Marszał - OSP Staszkówka
56 miejsce - Tomasz Galas - OSP Staszkówka
61 miejsce - Marian Słota - OSP Staszkówka
79 miejsce - Jarosław Wiatr - OSP Wilczyska
85 miejsce - Gabriel Mika - OSP Kryg
89 miejsce - Dominik Bubniak - OSP Kryg
101 miejsce - Tomasz Tarasek - OSP Wilczyska
107 miejsce - Janusz Stukus - OSP Wilczyska
109 miejsce - Wacław Ligęza - OSP Wilczyska
113 miejsce - Piotr Sekuła - OSP Kryg

W klasyfikacji generalnej startu indywidualnego na snowboardzie, drugi rok z rzędu bezkonkurencyjny okazał się dh Jakub Niziołek z OSP Staszkówka, deklasując przeciwników, zapewniając sobie ponownie tytuł Mistrza Polski, który zadedykował Prezesowi OSP Moszczenica dh Przemysławowi Wszołkowi.

Drugiego dnia Mistrzostw, druhny i druhowie rywalizowali w konkurencjach grupowych. Startujący zmagali się na stoku z wężami pożarniczymi. Wśród 28 rywalizujących ekip męskich druhowie OSP Staszkówka uplasowali się na wysokim 10 miejscu.

W startach mieszanych (drużyna męsko - żeńska) wśród 9 startujących ekip rywalizację na miejscu 6 ukończyli druhowie z OSP Kryg.

Start strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków w Narciarstwie i Snowboardzie możliwy był dzięki wsparciu prywatnego sponsora, za co strażacy wyrażają szczere słowa podziękowania.

{gallery}szczawnica17{/gallery}

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM