Sokół Staszkówka i Moszczanka Moszczenica przegrywają w 4 kolejce.

• |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • OdsÅ‚on: 653

Za nami 4 kolejka rundy jesiennej sezonu 2022/2023 w gorlickiej A klasie. Niestety, w tej kolejce drużyny z gminy Moszczenica przegrały swoje spotkania.

Drużyna Sokoła Staszkówki swój mecz rozegrała 4 września na swoim stadionie, gdzie podejmowała drużynę KS Ropa. Choć w pierwszej połowie spotkania padł tylko 1 gol dla KS Ropa i trzeba przyznać, że Staszkówka świetnie się broniła.

Szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugiej połowie meczu przeciągnęli zawodnicy z Ropy strzelając aż 3 gole. Piąta bramka na zakończenie spotkania była samobójcza. Niestety to spotkanie do udanych nie należało i Staszkówka zakończyła mecz bez punktów wynikiem 0:5 dla KS Ropa.

Tego samego dnia swój kolejny mecz rozegrali zawodnicy GKS Moszczanki, gdzie na wyjeździe podejmowali drużynę Olimpijczyka Racławice. Wynik tego spotkania w 25 minucie pięknym strzałem otworzył Mateusz Dziadzio dając Moszczance prowadzenie 1:0. Radość nie trwała jednak długo i w 36 minucie Olimpijczyk odrobił stratę.

W drugiej połowie obydwa zespoły zacięcie walczyły o kolejnego gola, jednak to więcej szczęścia mieli zwodnicy z Racławic. Do bramki Moszczanki w 87 minucie piłkę posłał Adrian Nigbor zapewniając tym samym swojej drużynie zwycięstwo 2:1.

Dobra passa Moszczanki została przerwana i to spotkanie zakończyło się dla drużyny bez kolejnych punktów na koncie.

Wielki mecz już w najbliższą niedzielę, bowiem o 16:30 na stadionie w Moszczenicy zostanie rozegrany mecz GKS Moszczanka – Sokół Staszkówka.