• |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 629

GKS Moszczanka Moszczenica w minioną sobotę 21 maja 2022 r. wynikiem 1-6 pokonała na wyjeździe drużynę KS Ropa. Mecz był bardzo zacięty i niestety z poważną kontuzją zawodnika Moszczanki Moszczenicy.

Od pierwszych minut sobotnie spotkanie należało bardziej do tych wyrównanych i taka gra miała miejsce do 25 minuty, kiedy to kontuzji doznał Władysław Brzęk z GKS Moszczanka Moszczenica. Zawodnik gości biegł wzdłuż pola karnego, upadł a na jego rękę przewrócił się zawodnik gospodarzy. Niestety uraz jest bardzo poważny i wykluczył Brzeka z rozgrywek już do końca tej rundy. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej poważnego urazu kolana doznał Karol Dziki, który również może zapomnieć o grze przez najbliższe tygodnie.

Po kontuzji Brzęka zawodnicy Moszczanki zabrali się za grę co zaowocowało mnóstwem sytuacji podbramkowych i 4 szybkimi golami. Wynik otworzył Mateusz Dziadzio, który wykorzystał błąd obrońców i oddał silny strzał do bramki gospodarzy. Bramkarz nie miał najmniejszych szans. Kolejne da gole dla Moszczanki zdobył Tomasz Augustyn, a na zakończenie połowy czwarta bramkę dla Moszczanki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzałem z głowy zdobył Dawid Trzyna. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-4 dla GKS Moszczanki Moszczenicy.

W drugiej połowie spotkania inicjatywę na chwilę przejęli zawodnicy gospodarzy, jednak Moszczanka skutecznie się broniła. Akcję sam na sam wyprowadził Tomasz Augustyn z Moszczanki, jednak bramkarz z Ropy, fulem na polu karnym zakończył tą akcję. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Piotr Zięba. Niestety przewaga 0-5 nie trwałą długo, bowiem w grze Moszczanki wkradł się błąd i wpadła bramka samobójcza. To jednak nie koniec, bo straconą bramkę postanowił odrobić Artur Przybyłowicz, który strzałem w „okienko” bramki zdobył 6 gola dla Moszczanki Moszczenicy.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-6 i jakby nie patrzeć, w tym spotkaniu to tylko GKS Moszczanka Moszczenica strzelała gole. Zawodnicy z Moszczenicy wwieźli z Ropy 3 cenne punkty i zajmują teraz 3 miejsce w tabeli mając na swoim koncie łącznie 45 punktów.

Następny mecz Moszczanka rozegra na swoim stadionie 29 maja 2022. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 10:30.

Karolowi Dzikiemu i Władysławowi Brzękowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.