Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Mateusz Dziadzio zauważony przez Polish Soccer Skills

  • Dodano: czwartek, 18 listopad 2021 21:39
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1086

Mateusz Dziadzio, zawodnik GKS Moszczanka Moszczenica został zauważony przez akademię piłkarską Polish Soccer Skills, która szuka i rozwija talenty piłkarskie. We wtorek odebrał powołanie do kadry U-19 tej akademii.

 

Wszystko zaczęło się na wakacjach bieżącego roku, kiedy to Mateusz Dziadzio postanowił wybrać się na letni obóz piłkarski do Zakopanego. Na koniec obozu każdy uczestnik przechodził testy sprawnościowe i tylko najlepsi otrzymali powołania do kadry Polish Soccer Skills. Wśród najlepszych znalazł się młody zawodnik GKS Moszczanki.

 

We wtorek na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się inauguracja, podczas której wręczono młodym piłkarskim talentom akt powołania do reprezentacji Polish Soccer Skills. Teraz przed Mateuszem ciężka praca i treningi.

 

Akademia Polish Soccer Skills na swoim koncie ma takie talenty jak Aleksander Buksa, Karol Linetty, Kamil Jóźwak czy Adrian Małachowski.

 

Mateusza czeka teraz zgrupowanie, które będzie miało miejsce w styczniu w Cetniewie. Tam zawodnicy kadry U-19 Polish Soccer Skills będą przygotowywać się na wyjazd do Portugalii, gdzie rozegrają mecze kontrolne z najlepszymi drużynami U-19 w Europie.

 

Grać w profesjonalną piłkę nożną to największe marzenie Mateusza i teraz jest okazja, aby się spełniło.

 

- Moim największym marzeniem od dzieciństwa było zostać profesjonalnym piłkarzem i teraz przydarzyła mi się ta wielka szansa więc jej nie chce zmarnować. – mówi w rozmowie z nami Mateusz Dziadzio.

 

Mateusz do tej pory był zawodnikiem GKS Moszczanki Moszczenicy, klubu, w który całe serce wkłada jego tata Marek Dziadzio.

 

- Jakby nie GKS Moszczanka i mój tata, to szczerze mówiąc nie wiem czy w ogóle grałbym w piłkę. Szkoda będzie mi go opuszczać, ale jak wspomniałem dostałem szansę, której nie mogę zmarnować. Moszczanka jest i zawsze będzie częścią mojego życia. – wspomina Mateusz.

 

Mateuszowi życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli pochwalić się piłkarzem, który gra w ekstraklasie lub znacznie wyżej.

 

mateusz d1900

Foto: Polish Soccer Skills

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM