• Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2011

Dziewiąta kolejka grupy Nowy Sącz – Gorlice już za nami. Do końca rundy jesiennej pozostały jeszcze 3 kolejki. Jak na razie w tabeli prowadzi GKS Moszczanka Moszczenica, której nikt nie pokonał od początku sezonu.

2 października wyrównany mecz rozegrali zawodnicy Sokoła, którym przyszło podjąć drużynę z LKS Ropa. W tym spotkaniu w pierwszej połowie przewagę na boisku mieli zawodnicy z Ropy, co zaowocowało dwubramkową przewagą. W drugiej połowie swoją wyższość pokazali zawodnicy Sokoła, którzy odrobili straty i wywalczyli 1 cenny punkt. Spotkanie zakończyło się remisem 2 -2. Bramki dla Sokoła zdobył Łukasz Skoczeń.

W tej kolejce Moszczanka Moszczenica pauzowała.

10 października świetne mecze rozegrały obydwie drużyny z gminy Moszczenica. Tego dnia jako pierwsi mecz zagrali zawodnicy z GKS Moszczanki, którzy pokonali wynikiem 6 – 1 drużynę z Sękowej. Choć początek spotkania nie był imponujący, to wszystko zmieniło się po pierwszym golu, którego z rzutu karnego zdobył Tomasz Augustyn. Następnie kolejnego gola dla Moszczanki zdobył jeden z obrońców Sękowej, który niefortunnie trafił piłkę do własnej bramki. Kolejnego gola po zamieszaniu w polu karnym dla GKSu strzelił Dariusz Krok. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3 – 0 dla Moszczanki.

Na początku drugiej połowy spotkania do gry zawodników z Moszczenicy wkradło się kilka niedoskonałości, co sprawiło, że rywale zdobyli honorowego gola. Dla Moszczanki strata bramki stała się motywacją i kolejnego gola dla Moszczenicy strzelił Dawid Trzyna. Chwilę później jeszcze dwie bramki zdobył Tomasz Augustyn. Wisienką na torcie było trafienie Damiana Kalety. Wygrany mecz z drużyną Ogień Sękowa jest o tyle wyjątkowy, że Moszczanka pokonała tą drużynę po raz pierwszy od 5 lat.

Sokół Staszkówka na swoim stadionie podjął drużynę Victoria Śnietnica, z którą pewnie zwyciężył 5 – 1. Zawodnicy Sokoła już w pierwszej połowie spotkania znacznie zdominowali zdobywając 4 gole. W tym czasie Śnietnica wywalczyła tylko bramkę honorową. W drugiej połowie spotkania lepiej zagrała Śnietnica, jednak była to gra nieskuteczna. Pomimo lepszej gry rywali 5 gola zdobywa LKS Sokół Staszkówka. Gole dla Sokoła zdobyli: Bartosz Bochenek, Szymon Bochenek i Marcin Skrobot.

9 kolejkę sezonu 2021/2022 nasze drużyny rozegrały 16 i 17 października. W tej kolejce jako pierwsza zagrała Moszczanka, która 16 października pokonała LKS Szymbark wynikiem 7 – 0. O tym spotkaniu, nic wiele pisać nie trzeba, gdyż zawodnicy Moszczanki dominowali na boisku od pierwszych minut. Tylko w pierwszej połowie 4 gole zdobyła Moszczanka, w tym 3 bramki zdobył Tomasz Augustyn i jedną Dariusz Krok. W drugiej połowie gola zdobył Piotr Zięba i kolejne dwie bramki były autorstwa Michała Bąka.

Drużyna ze Staszkówki swoje spotkanie rozegrała 17 października w Brunarach. Niestety ten mecz dla zawodników Sokoła zakończył się porażką 0 – 3. Już w pierwszej połowie wynik spotkania po 3 golach ustalili zwodnicy Białej Brunary. Niestety w wyniku braków kadrowych i kontuzji zawodników, Sokół mecz kończył w 10-cio osobowym składzie.

Na dzień dzisiejszy Moszczanka Moszczenica zajmuje 1 miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 22 punkty, 36 bramek zdobytych i 6 bramek straconych. Jak do tej pory GKS zwyciężył 7 razy, 1 raz zremisował i nie przegrał ani jednego meczu.

Sokół Staszkówka zajmuje 8 miejsce w tabeli, a na swoim koncie ma 11 punktów, 17 bramek zdobytych i 12 bramek straconych. Sokół wygrał 3 razy, 2 razy zremisował i 3 spotkania przegrał.

Następna kolejka już w najbliższy weekend. W sobotę 23 października Sokół Staszkówka na swoim stadionie podejmie drużynę KS Bobowa. Pierwszy gwizdek już o godzinie 15:00.

Moszczanka Moszczenica zagra na swoim stadionie w niedzielę 24 października o godzinie 11:00. GKS zmierzy się z LKS Ropa.