- Dodano: piątek, 14 luty 2014 21:19
- |
- Autor: M.Janik
- |
- Odsłon: 3207

W powiecie gorlickim prawie 18% wszystkich lasów tj. 7300 ha, to lasy nie będące własnością Skarbu Państwa, czyli lasy prywatne. Nie oznacza to jednak, że właściciel może zupełnie samodzielnie i dowolnie w nich gospodarować. Nadzór nad gospodarką leśną sprawują w lasach prywatnych nadleśniczowie nadleśnictw: Gorlice, Łosie oraz Kołaczyce. Starosta Gorlicki powierzył im bowiem prowadzenie spraw z zakresu gospodarki leśnej w tych lasach na podstawie stosownych porozumień.




