Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA
Hudzik GÓRA

Monika Skrobot i Bogusław Lenard wyróżnieni w PRO PUBLICO BONO 2019

  • Dodano: wtorek, 02 kwiecień 2019 13:54
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2517

Powiat Gorlicki od 11 lat wręcza nagrodę Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego PRO PUBLICO BONO, którą honorowani są ludzie zasłużeni na niwie działalności społecznej i charytatywnej.

 

Tego roku statuetkę PRO PUBLICO BONO otrzymał Roman Korbicz za troskę o szeroko pojęte dobro dzieci i młodzieży, za tworzenie wspólnoty serc oraz zaangażowanie w życie społeczne i kulturowe Ziemi Gorlickiej. Wyróżnienia otrzymało, aż dwóch laureatów, którzy są mieszkańcami Moszczenicy – Monika Skrobot i Bogusław Lenard.


- Bogusław Lenard - kierujący oddziałem internistyczno-kardiologicznym Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach, w dowód uznania za otwarte serce dla potrzebujących, za wielowątkowość działalności leczniczej, kulturalnej i charytatywnej. W środowisku lokalnym Gorlic i okolic dał się poznać jako życzliwy, zapalony społecznik i orędownik spraw samorządowych. Będąc radnym Rady Powiatu Gorlickiego swoje diety przeznaczał na cele kultury narodowej i charytatywne.

 

- Monika Skrobot - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Łużnej, za kształtowanie postaw patriotycznych i religijnych wśród dzieci i młodzieży w procesie upowszechniania i kultywowania chlubnych tradycji oręża polskiego. Pomysłodawczyni i organizatorka cyklicznego przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości”, która od 5 lat z takim samym zapałem zaangażowana jest w edukację i wychowanie młodego pokolenia.

 

Nagroda Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego „PRO PUBLICO BONO” przyznawana jest w następujących dziedzinach:
- służba bliźniemu w tym szczególnie ochrona zdrowia i działalność charytatywna,
- edukacja narodowa, kultura i dziedzictwo narodowe
- oraz rozwój regionalny czyli działalność na rzecz wspólnoty lokalnej i ochrony środowiska przyrodniczego.

 

Nagroda przyznawana jest na wniosek Rady Powiatu, Starosty, organów administracji samorządowej oraz związków, stowarzyszeń i fundacji posiadających siedzibę na terenie powiatu gorlickiego.

 

Serdecznie gratulujemy Panu Romanowi Korbicz, oraz naszym wyróżnionym Pani Monice Skrobot i Panu Bogusławowi Lenard.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM