Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA
Hudzik GÓRA

Woda - produkt strategiczny

  • Dodano: czwartek, 04 październik 2018 23:08
  • |
  • Autor: Powiat Gorlicki
  • |
  • Odsłon: 4022

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach Jadwiga Wójtowicz była organizatorem konferencji pt. „Nadzór nad jakością wody spożycia i ocena ryzyka w świetle przepisów nowego rozporządzenia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia”. W organizację włączył się także starosta Karol Górski.


Konferencja skierowana była do samorządowców miast i gmin oraz przedstawicieli instytucji i firm zajmujących się zaopatrzeniem mieszkańców powiatu gorlickiego w wodę. Przybyli także reprezentanci podmiotów wykorzystujących wodę z indywidualnych ujęć w ramach działalności gospodarczej lub w budynkach użyteczności publicznej, budynkach zamieszkania zbiorowego lub podmiotach działających na rynku spożywczym, wykorzystujący wodę do spożycia. Uczestniczyli w niej także pracownicy laboratorium, pracownicy techniczni oraz personel bezpośrednio zajmujący się uzdatnianiem i dezynfekcja wody.

 

Uczestników spotkania powitała Jadwiga Wójtowicz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach podkreślając znaczenie tego tematu dla mieszkańców oraz wszystkich służb odpowiedzialnych za dostarczanie zdrowej i bezpiecznej dla życia wody. Zaznaczyła, że bezpieczeństwo zdrowotne wody jest jednym z najważniejszych zadań państwa realizowanych również na szczeblu administracji samorządowej.

 

Do zebranych zwrócił się także starosta Karol Górski, mówiąc, że woda ma znaczenie strategiczne. Wyraził wdzięczność dla Inspektor Jadwigi Wójtowicz za zorganizowanie konferencji na ten temat. Podkreślił, że wiedza ta jest niezbędna, aby samorządy wiedziały dokładnie jakie zadania przed nimi stoją. Wyraził przekonanie, że spotkanie będzie niezwykle pożyteczne i owocne.

 

Prelekcje wygłosili:
- mgr Daniel Cyz – dział nadzoru sanitarnego WSSE Kraków – Rola PIS jako organu sprawującego nadzór nad jakością wody do spożycia, ze szczególnym uwzględnieniem zmian w obowiązujących przepisach
- dr Tadeusz Bochnia – zastępca dyrektora ds. wody MPWiK S.A. Kraków:
Ocena ryzyka zdrowotnego i plany bezpieczeństwa wody dostarczanej konsumentom.
Bezpieczeństwo zdrowotne wody do spożycia – eliminowanie potencjalnych zagrożeń na etapie produkcji dystrybucji wody.
- dr inż. Tadeusz Żaba – dyrektor ds. produkcji MPWiK S.A. Kraków – Zarządzanie kryzysowe w przedsiębiorstwie wodociągowym
- dr inż. Krzysztof Filipek – Przygotowanie gmin i przedsiębiorstw wodociągowych do zabezpieczenia dostaw wody w warunkach specjalnych.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM