Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Druhowie z Moszczenicy na Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka 2018

  • Dodano: piątek, 18 maj 2018 06:56
  • |
  • Autor: P.Wszołek
  • |
  • Odsłon: 679

W czwartek 17 maja br. na płycie gorlickiego rynku zorganizowano uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów dnia strażaka. Tegoroczna uroczystość była o tyle wyjątkowa, że przyświecał jej dodatkowo rocznicowy charakter 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W obchodach udział wzięła delegacja OSP Moszczenica wraz z pocztem sztandarowym.

Obchody rozpoczęła msza święta koncelebrowana w gorlickiej bazylice przez księży kapelanów z powiatu gorlickiego. Następnie uczestnicy uroczystości przy akompaniamencie orkiestry dętej z Domnikowic, przemaszerowali na płytę rynku, gdzie miała miejsce dalsza częśc uroczystości.

 

W uroczystości udział wzięli licznie przybyli goście, kierownictwo i przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach, Prezesi Zarządów Oddziałów Miejsko-Gminnych i Gminnych ZOSP RP oraz Komendanci Gminni ZOSP RP z terenu powiatu gorlickiego, kierownictwo i funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele policji oraz instytucji stale współpracujących z gorlickimi strażakami zawodowymi i ochotnikami.

 

Podczas uroczystości wyróżniającym się strażakom wręczono odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Pośród wyróżnionych znaleźli się druhowie moszczeńskiej jednostki. Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczony został Zastępca Naczelnika OSP Moszczenica dh Tomasz Kupiec, zaś Złotym Krzyżem Zasługi Orderu Św. Floriana Prezes OSP Moszczenica dh Przemysław Wszołek.

 

Podczas apelu jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Szymbarku odebrała akt włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.

 

Po raz pierwszy w powiatowych obchodach dnia strażaka wzięły udział poczty sztandarowe z niemalże wszystkich gorlickich gmin. Gminę Moszczenica reprezentował sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM