Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Będzie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych!

  • Dodano: poniedziałek, 19 marzec 2018 10:56
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 4307

W miniony piątek 16 marca podpisano jedną z ważniejszych umów o dofinansowanie, mowa o punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych w gminach Moszczenica, Lipinki, Ropa i Uście Gorlickie. Gmina Moszczenica jest liderem przedsięwzięcia.

Umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej zakłada wybudowanie specjalnych miejsc, gdzie będzie można przekazywać odpady. W gminie Moszczenica lokalizację punktu przewidziano obok oczyszczalni ścieków. Całkowity koszt projektu wyniesie 1 376 978,92 zł, w tym koszty kwalifikowane 1 119 495,05 zł, a koszt dofinansowania zewnętrznego wyniesie 951 570,79 zł.

 

Punkt będzie składał się z:
- utwardzonego placu z najazdową rampą rozładunkową,
- kontenera socjalno-biurowego dla pracownika,
- magazynów: na odpady niebezpieczne i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz magazynu na przedmioty do ponownego użycia wraz z punktem napraw
- kontenerów i pojemników do selektywnego zbierania odpadów komunalnych
- ekologicznej ścieżki edukacyjnej (tablice informacyjne i edukacyjne, ławki…)

 

Całość placu ma być okolona zielenią, a sam teren będzie wyposażony w infrastrukturę towarzyszącą tj. ogrodzenie z bramą wjazdową, instalacje: elektryczne, oświetleniowe, wodociągowe i kanalizacyjne.

 

Powstanie PSZOK przyczyni się z pewnością do zwiększenie ilości odpadów komunalnych, poddawanych procesom ponownego użycia, recyklingu i odzysku innymi metodami. W ten sposób zostanie zredukowana ilość odpadów składowych i wpłynie to na wielkość koniecznych do osiągnięcia poziomów ekologicznych wskazanych w dokumentach strategicznych i planistycznych szczebla krajowego i wojewódzkiego.

 

Inwestycja ma zostać ukończona do 30 września 2019 r.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM