
Przebudowa magistrali ciepłowniczej w Gorlicach
- Dodano: piątek, 16 marzec 2018 16:45
- |
- Autor: D.Markowicz
- |
- Odsłon: 2052

Już we wrześniu bieżącego roku w Gorlicach ruszy wymiana sieci ciepłowniczej na odcinku od Elektrociepłowni do Jarmarku Pogórzańskiego.
Umowa o dofinansowanie została podpisana 9 marca bieżącego roku w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Projekt który nazywa się „Przebudowa odcinka magistrali ciepłowniczej w Gorlicach” realizowany będzie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Gorlicach.
Przyznana kwota dofinansowania do aż 2 650 101,30 zł, przy czym szacunkowy koszt inwestycji to prawie 7 000 000 zł.
Ciepłociąg zostanie zdemontowany, wymieniony i umieszczony w gruncie. W wyniku prac znikną szpecące rury, a co najważniejsze zabieg ten ograniczy stratę ciepła aż w 70%. Z pewnością uzyskane oszczędności pozytywnie wpłyną na wyniki miejskiej spółki. Urząd Miasta szacuje, że w przyszłości zabieg ten przełoży się bezpośrednio na zmniejszenie rachunków mieszkańców korzystających z dostaw ciepła.