Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Kultura na komisji

  • Dodano: niedziela, 24 listopad 2013 12:52
  • |
  • Autor: E.Żarnowska
  • |
  • Odsłon: 3051

Działalność ośrodków kultury na terenie gmin powiatu gorlickiego oraz dwóch muzeów i bibliotek była przedmiotem analizy przez Komisję Edukacji, Sportu, Dziedzictwa Kulturowego i Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rady Powiatu Gorlickiego.


    W skład komisji wchodzą radni Rady Powiatu Gorlickiego: Zofia Kamińska – przewodnicząca oraz Adam Urbanek, Zygmunt Fryczek, Marek Ludwin, Andrzej Matusik, Zygmunt Potok, Władysław Łaskawski i Mirosław Wędrychowicz. Na zaproszenie przewodniczącej komisji w posiedzeniu, oprócz członków komisji, uczestniczyli: Maria Tarczyńska dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieczu, Franciszek Rzeszutek dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Gorlice, Zdzisław Niezgoda dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ropie, Marta Bartuś Muzeum Ziemi Bieckiej, Zdzisław Tohl dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, Elżbieta Knapik dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu, Magdalena Miller dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach oraz naczelnik  wydziału edukacji Tadeusz Mikrut.


    Komisja wysłuchała informacji poszczególnych dyrektorów na temat przedsięwzięć podejmowanych w poszczególnych ośrodkach kultury i w muzeach, z uwzględnieniem działań na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego. Zapoznała się także ze stanem czytelnictwa oraz inicjatywami podejmowanymi przez biblioteki w Gorlicach i Bieczu.


    Przewodnicząca komisji Zofia Kamińska zwróciła uwagę na duży dorobek kulturowy i regionalny Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów pod dyrekcją Zdzisława Tohla, gdzie organizowane są wystawy, sympozja, odczyty, koncerty, a oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych i ludzi o różnych zainteresowaniach. Wyraziła uznanie dla pracy wszystkich dyrektorów i kierowanych przez nich placówek, podkreślając ich duże znaczenie w środowisku lokalnym.


    W trakcie posiedzenia komisja dokonała także podsumowania swojej pracy za 10 miesięcy  2013 roku. Członkowie komisji odbyli 10 posiedzeń, w tym 4 wyjazdowe i wypracowali 14 opinii i 13 wniosków. Na kolejnym posiedzeniu komisja pracować będzie nad projektem budżetu powiatu na 2014 rok.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM