Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Wre praca na drodze powiatowej

  • Dodano: sobota, 05 kwiecień 2014 09:59
  • |
  • Autor: E.Żarnowska
  • |
  • Odsłon: 2418

W kolejny etap wkroczyła modernizacja dróg powiatowych w strefie przygranicznej. Praca ekip drogowych wre na drodze Ropa – Wysowa na odcinku od drogi na Łosie wzdłuż jeziora w Klimkówce i dalej od Hańczowej w stronę centrum Wysowej. Tam też występują utrudnienia w ruchu.

Zadanie realizowane jest przez powiat gorlicki w ramach projektu pn. „Rozwój infrastruktury drogowej pomiędzy powiatem gorlickim, jasielskim i bardejowskim” w ramach priorytetu 1.1 Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Słowacja 2007 – 2013. Jego końcowym efektem będzie ponad 32 km zmodernizowanych dróg w strefie przygranicznej, z tego aż 23 km na terenie powiatu gorlickiego.

Swoją część projektu pod koniec ubiegłego roku zakończyli już Słowacy, bo oni jako pierwsi rozpoczęli modernizację drogi Konieczna – Beherov na odcinku 2,7 km. Droga zyskała nową nawierzchnię, a jej szerokość zwiększyła się do 7 metrów, co znacznie usprawni podróż tą trasą od granicy w kierunku Bardejova. Modernizację 6,6 km drogi powiatowej Dębowiec – Cieklin zrealizował także powiat jasielski.

Najdłużej, ze względu na największy zakres robót, projekt jest realizowany na terenie powiatu gorlickiego. Modernizacja obejmuje 23 km dróg powiatowych na terenie gmin Ropa i Uście Gorlickie. Chodzi o drogi: Ropa-Wysowa i Gładyszów-Uście Gorlickie.

Właśnie rozpoczęła się modernizacja dwóch odcinków drogi Ropa-Wysowa o łącznej długości 12,34 km oraz budowa przepustu w miejscowości Hańczowa.

Pierwszy odcinek obejmuje pas od drogi na Łosie wzdłuż jeziora w Klimkówce.

Drugi odcinek modernizowanej drogi  rozpoczyna się w Hańczowej i biegnie w kierunku centrum Wysowej.

W ubiegłym roku prowadzone były prace modernizacyjne na drodze powiatowej Gładyszów-Uście Gorlickie na długości 10,538 km, czyli modernizacją objęta została cała droga od skrzyżowania w Gładyszowie, czyli od świateł aż do ronda w Uściu Gorlickim. Dobiegają także końca prace przy budowie chodnika o długości 1400m i zatoczki parkingowej.

Roboty modernizacyjne na wszystkich drogach po obu stronach granicy obejmują przede wszystkim: remont nawierzchni jezdni, remont nawierzchni zjazdów, utwardzenie poboczy,  oczyszczenie rowów odwadniających oraz odnowienie znaków poziomych i przejść dla pieszych. Realizacja tego ważnego i ogromnego projektu o wartości prawie 7 mln euro i dofinansowaniu ponad 5,9 mln euro zakończy się w IV kwartale 2014 roku.
Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności komunikacyjnej do obszarów aktywności turystycznej w obszarze przygranicznym, wzmocnienie polsko-słowackich kontaktów partnerskich, stworzenie transgranicznego połączenia drogowego pomiędzy głównymi nadgranicznymi arteriami komunikacyjnymi Polski i Słowacji, zwiększenie liczby turystów odwiedzających region pogranicza i korzystających z  jego atrakcji wypoczynkowych oraz wzrost potencjału gospodarczego i rozwój poprzez poprawę jego dostępności komunikacyjnej.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM