Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Młodzież z Moszczenicy w zwycięskiej drużynie

  • Dodano: wtorek, 08 kwiecień 2014 16:18
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2745

Moszczenica ma kolejny powód do dumy, tym razem chodzi o pierwszą pomoc, a dokładniej Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.


Choć mistrzostwa były międzyszkolne, to właśnie trzech mieszkańców Moszczenicy, druhowie OSP Moszczenica znaleźli się w zwycięskiej drużynie reprezentując Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach.

Całą drużyna składała się z pięciu osób, a byli to: Mateusz Lisowicz(kapitan), Bartłomiej Zastępa(OSP Moszczenica), Piotr Mruk(OSP Moszczenica), Paweł Mruk(OSP Moszczenica) i Łukasz Gruca, opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Kopcza.

Jak widać kursy i szkolenia dla strażaków ochotników dużo znaczą, gdyż dla młodych druhów pierwsza pomoc w ogóle nie jest straszna. Oczywiście na ogromną pochwałę i słowa uznania zasłużyła cała drużyna reprezentująca Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach.

Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, a trzecie Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu. Wyróżnienie za udział przypadło dla Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej.
Zmagania zawodników z trudnym tematem udzielania pierwszej pomocy w wydaniu praktycznym oceniała komisja w składzie: Andrzej Orchel - sędzia główny Mistrzostw PP PCK  oraz członkowie: Anna Wirchniańska, st. kpt. Dariusz Surmacz i Katarzyna Bugno.

Zespół będzie reprezentował powiat gorlicki na okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy organizowanych przez Małopolski Oddział Okręgowy PCK w Krakowie.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Alepujecie... Wejdzie sobie na jakąkolwiek grupę np. na FB gdzie wrzuca się filmy z jazdy. Poczytajc...
Brajan skomentował artykuł Sesja Rady Gminy z nagrodą
a w moszczenicy ten chory umysłowo bajkotworca dostanie nagrodee?? w staszkowce pieknie chor, szopka...
Qwerty skomentował artykuł Moszczenica Info ma swoje 14 urodziny!
Moszczenia czy Moszczenica?

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM