Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Dobra karta drogowa

  • Dodano: poniedziałek, 30 czerwiec 2014 18:05
  • |
  • Autor: E.Żarnowska
  • |
  • Odsłon: 1849

Kartę propozycji projektu kluczowego przesłał Zarząd Powiatu Gorlickiego do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Projekt dotyczy budowy wschodniej obwodnicy Gorlic wraz z dostępem do Gorlickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Partnerem w projekcie jest Gmina Miejska Gorlice. Ta ważna i dobra karta drogowa obejmuje modernizację dróg w Gorlicach, czyli ulic: Sikorskiego, Pola, Korczaka i Wyszyńskiego.   Modernizacja wymienionych ulic ma na celu stworzenie ciągu komunikacyjnego, biegnącego drogami powiatowymi i miejskimi, łączącego drogę wojewódzką nr 977 z drogą krajowa nr 28 – informuje starosta Mirosław Wędrychowicz. W czerwcu 2013 roku podpisaliśmy z Miastem Gorlice umowę partnerską w zakresie projektowania oraz realizacji budowy Wschodniej Obwodnicy Gorlic. Ma ona przebiegać przez tereny Gorlickiej Stefy Aktywności Gospodarczej, komunikując ją z ciągiem drogowym biegnącym w kierunku Tarnowa. Prowadzić więc będzie ulicami: Sikorskiego (włączenie do DW 977) – W. Pola, F. Chopina, Przemysłową (włączenie do DK 28). Dla podniesienia atrakcyjności komunikacyjnej tworzonego ciągu drogowego, zrealizowane zostanie „odbicie” ulicą Korczaka od ronda w ul. Sikorskiego w kierunku centrum miasta. To ważny projekt tworzący nowy ciąg drogowy z ominięciem drogi krajowej nr 28 i wrażliwego pod względem komunikacyjnym skrzyżowania „na Zawodziu”. Łączna długość całej zmodernizowanej trasy wyniesie 4,2 km.

 

Ulica Sikorskiego przebudowana będzie na długości 2520 metrów i poszerzona do 7 m. Nastąpi także przebudowa 3 skrzyżowań, w tym powstaną 2 ronda oraz budowane i przebudowywane będą chodniki. Ulica Wincentego Pola modernizowana będzie na długości 1100 metrów i poszerzona do 7 m. Przebudowa ulicy Korczaka obejmie 437 m, przy szerokości jezdni 6 m.
Projekt po akceptacji przez Zarząd Województwa Małopolskiego będzie realizowany w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Jego rozpoczęcie mogłoby nastąpić w listopadzie br. a zakończenie za około rok.
Przewidywany koszt projektu wynosi 30 mln zł, w tym środki UE ok. 25,5 mln zł.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM