Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Pora na rezonans

  • Dodano: środa, 17 wrzesień 2014 09:31
  • |
  • Autor: E.Żarnowska
  • |
  • Odsłon: 2064

Większe i najnowocześniejsze możliwości diagnostyczne – to cel jaki przyświecał dyrekcji Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach i powiatowemu samorządowi w zabiegach o utworzenie w szpitalu Pracowni Rezonansu Magnetycznego. Pod koniec października pracownia winna zacząć funkcjonować. Dostarczono już najważniejszy jej element, czyli ośmiotonowe urządzenie diagnostyczne.


Pracownia Rezonansu Magnetycznego powstaje w szpitalnych suterenach na pow. ok 120 m2. Dzierżawca pomieszczeń wyremontował je, a w ostatnich dniach wyposażył w najważniejszy dla tej pracowni sprzęt – potężne urządzenie o wadze 8 ton, do rozładunku którego konieczny był dźwig. Jest to aparat o  natężeniu pola magnetycznego 1,5 Tesli – a więc aparat wysokiej klasy o bardzo dobrych parametrach technicznych. Teraz trwa jego podłączanie do odpowiednich instalacji.
Pracownie Rezonansu Magnetycznego prowadził będzie niepubliczny zakład opieki zdrowotnej. Z możliwości diagnostycznych pracowni, z chwilą otrzymania kontraktu z NFZ, będzie można korzystać w ramach finansowania z NFZ, a także odpłatnie poza  NFZ. Tym samym pacjenci hospitalizowani w Gorlicach nie będą musieli być wożeni do innych ośrodków na badania MRI. Rezonans stanie się bardziej dostępny dla mieszkańców powiatu gorlickiego, umożliwiając szybszą i dokładną diagnozę.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM