Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

8 ton dla zdrowia

  • Dodano: piątek, 14 listopad 2014 13:56
  • |
  • Autor: E.Żarnowska
  • |
  • Odsłon: 1802

W Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach otwarto pracownię rezonansu magnetycznego. Powstała ona we współpracy z firmą ALMED Sp. z o.o. z Jarosławia, która wydzierżawiła od szpitala pomieszczenia, wyremontowała je i zainstalowała 8-tonowy aparat, a teraz będzie wykonywać te specjalistyczne badania. Pracownia stanowi dopełnienie i domknięcie szpitalnej diagnostyki.


Podczas spotkania związanego z oddaniem do użytku pracowni rezonansu magnetycznego dyrektor Marian Świerz mówił m.in. - O pracownie rezonansu magnetycznego szpital zabiegał od kilku lat i teraz się to stało. Ogłosiliśmy przetarg na dzierżawę pomieszczeń pod taką właśnie pracownię i zgłosiła się firma ALMED sp. zo.o. z Jarosławia. Udostępniliśmy pomieszczenia w suterenach, gdzie dawniej był magazyn zużytego sprzętu szpitalnego. Firma ALMED je wyremontowała i przystosowała do potrzeb instalacji aparatu do wykonywania badań oraz pacjentów, którzy będą je tu wykonywać. Pracownia rezonansu magnetycznego stanowi domknięcie szpitalnej diagnostyki. Mamy dobry tomograf komputerowy, nowoczesne pracownie i urządzenia do badań, a teraz wysokiej klasy rezonans, bo dobra diagnostyka to podstawowa rzecz dla pacjentów i lekarzy.
- Bardzo się cieszymy, że doszło do realizacji tej inwestycji – mówił w imieniu Zarządu Powiatu starosta Mirosław Wędrychowicz. Jestem przekonany, że to urządzenie będzie dobrze służyło pacjentom i przyczyniało się do poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców. Rezonans jest bardzo istotny dla rozwoju chirurgii naczyniowej, onkologii... Gratuluję środowisku gorlickiego szpitala całego szeregu inwestycji w budynki, oddziały i urządzenia medyczne, które przeniosły szpital w XXI wiek, dzięki czemu nasz szpital w niczym nie ustępuje szpitalom wojewódzkim, co potwierdzają wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach.
Przedstawiciele firmy ALMED - prezes Radosław Zawada i Waldemar Wolak - zwracali uwagę, że szpital w Gorlicach ma szansę stać się ważnym centrum diagnostycznym  szczególnie w zakresie onkologii i neurologii. Podkreślali, iż oprócz nowoczesnej pracowni wyposażonej w wysokiej klasy aparat badawczy (8-tonowy aparat o  natężeniu pola magnetycznego 1,5 Tesli), zbudowali zespół osób o najwyższych kwalifikacjach, co w sumie pozwoli na realizację badań standardowych i wysoce specjalistycznych. Dziękowali także Radzie i Zarządowi Powiatu oraz dyrekcji szpitala za rzetelną i konstruktywna współpracę.

Poświęcenia pracowni dokonali księża: Andrzej Kluz i Andrzej Grycz. W spotkaniu uczestniczyli, oprócz wymienionych już osób, także: wicestarosta Karol Górski, członkowie Zarządu Powiatu Adam Urbanek i Stanisław Kaszyk, sekretarz powiatu Krzysztof Augustyn, wicedyrektor szpitala Adrian Nowak, kierujący oddziałem internistyczno-kardiologicznym a zarazem radny Rady Powiatu Gorlickiego Bogusław Lenard oraz członkowie Rady Społecznej Szpitala i przedstawiciele firmy ALMED.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM