Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

5 mln zł powodziówek

  • Dodano: piątek, 21 listopad 2014 08:44
  • |
  • Autor: E.Żarnowska
  • |
  • Odsłon: 1931

Zakończył się przetarg na remont niespełna półkilometrowego odcinka drogi powiatowej Szymbark - Bystra – Szalowa. Wybrana została oferta firmy GODROM z Gorlic o wartości 217 054,53 zł. Pieniądze na ten cel pozyskał Zarząd Powiatu Gorlickiego z programu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W tym roku na remonty dróg powiatowych i mostów po powodziach Zarząd pozyskał łącznie 5 mln zł.


W 2014 roku w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych pozyskanych przez Zarząd Powiatu wykonano remont dróg powiatowych: Libusza – Kryg, Florynka – Izby, Mszanka - Wola Łużańska za ponad 1 mln zł.


Kolejna transza powodziówek w wysokości 2,1 mln zł przeznaczona została na budowę nowego mostu w Kwiatoniu na potoku Dopływ Spod Góry Polana na drodze powiatowej Gładyszów – Uście (956 498,74 zł) oraz na odbudowę mostu w ciągu drogi powiatowej Florynka - Izby w Śnietnicy  (1 461 383,22 zł). Brakujące 320 tys. zł powiat  dołożył z własnego budżetu.


Trwa remont dróg: Ropica Górna – Bartne na długości 2,4 km i Małastów – Jasionka na długości 1,6 km. Oba zadania wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo — Mostowych w Nowym Sączu. Koszt pierwszego zadania wynosi 1,2 mln zł, a drugiego 0,5 mln zł.


Lada dzień remontowana będzie niespełna półkilometrowy odcinek drogi powiatowej Szymbark - Bystra – Szalowa o wartości 0,2 mln zł.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Alepujecie... Wejdzie sobie na jakąkolwiek grupę np. na FB gdzie wrzuca się filmy z jazdy. Poczytajc...
Brajan skomentował artykuł Sesja Rady Gminy z nagrodą
a w moszczenicy ten chory umysłowo bajkotworca dostanie nagrodee?? w staszkowce pieknie chor, szopka...
Qwerty skomentował artykuł Moszczenica Info ma swoje 14 urodziny!
Moszczenia czy Moszczenica?

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM