Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Zmiany to nie likwidacja

  • Dodano: wtorek, 27 styczeń 2015 03:41
  • |
  • Autor: E.Żarnowska
  • |
  • Odsłon: 1595

W związku z rozpowszechnianymi w niektórych mediach i wśród lokalnej społeczności nieprawdziwymi informacjami, że Powiat likwiduje szkoły starosta Karol Gorski udzielił wywiadu redaktorowi Gazety Gorlickiej Lechowi Klimkowi na temat propozycji dostosowania sieci szkolnej do wciąż malejącej liczby uczniów oraz do zmniejszającej się w ślad za tym subwencji oświatowej z budżetu państwa. Wywiad, dementujący plotki i wyjaśniajacy przyczyny i propozycje zmian ukaże się w jutrzejszym, wtorkowym wydaniu Gazety Gorlickiej oraz na stronie Starostwa Powiatowego w Gorlicach. Dziś początkowy fragment.
Lech Klimek- W miasto poszła informacja, że powiat po cichutku likwiduje szkoły. Czy to prawda?
Starosta Karol Górski– Zdecydowanie zaprzeczam i dementuje takie plotki i dziwię się, że szerzą je osoby, które dokładnie znają prawdę na temat stanu obecnego i perspektyw funkcjonowania szkół ponadgimnazjalnych. Nie mamy zamiaru zlikwidować żadnej szkoły i zapewniam, że uczniowie nadal będą się uczyć w tych samych budynkach. Mówiąc wprost, dla przykładu, jeśli ktoś uczy się lub zamierza się uczyć np. w gorlickim ekonomiku, bieckim czy bobowskim liceum lub innej szkole, to nadal się tam będzie mógł uczyć.


L.K. - Jaka jest więc prawda, bo faktem jest, że szykują się jakieś zmiany?
Starosta - Owszem, rozpoczęliśmy konsultacje z dyrektorami szkół ponadgimnazjlanych i placówek oświatowych oraz radnymi Rady Powiatu nad koniecznością dostosowania sieci szkolnej do wciąż malejącej liczby uczniów oraz do zmniejszającej się w ślad za tym subwencji oświatowej z budżetu państwa. Subwencja stanowi podstawowe źródło finansowania zadań oświatowych w powiecie. Biorąc pod uwagę te dwa czynniki musimy tak zorganizować oświatę, aby ją dostosować do możliwości finansowych powiatu, ale to nie oznacza zamykania szkół.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM