Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Sportowa konferencja

  • Dodano: niedziela, 22 marzec 2015 10:35
  • |
  • Autor: E.Żarnowska
  • |
  • Odsłon: 2241

W Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu i w hali sportowej Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Bieczu miała miejsce wojewódzka konferencja metodyczna w ramach Małopolskiej Szkoły w Ruchu Lekcja wychowania fizycznego w szkole ponadgimnazjalnej – twórcze realizowanie kształtowania kompetencji ucznia. Do Biecza przyjechali nauczyciele wychowania fizycznego z całej Małopolski.

 

Dr Jacek Szalewski z Zakład Teorii i Metodyki Wychowania Fizycznego AWF w Krakowie wygłosił odczyt Twórcze realizowanie kompetencji kluczowych uczniów- współczesna wizja lekcji WF, a następnie moderował ciekawą i twórczą debatę uczniowie – nauczyciele pn. Moja wizja wychowania fizycznego w szkole. Panie Anna Krauzowicz i Beata Zuch ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Targu omówiły problemy Pracy z dzieckiem o obniżonej sprawności intelektualnej na lekcjach wychowania fizycznego. Katarzyna Kamińska - Grzywacz (główny organizator) z Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu mówiła na temat WF w oczach absolwentów – refleksje, a także w części praktycznej poprowadziła zajęcia pod nazwą Twórcza realizacja rozgrzewek-przykłady praktyczne. Licznie przybyli nauczyciele mogli również zobaczyć w akcji młodzież i ich opiekuna Piotra Biernata z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy Zdroju w zajęciach Praktyczne sposoby pobudzania twórczej aktywności ucznia na lekcji WF. Spotkanie zakończyły zajęcia Piłka siatkowa w LO w Gorlicach wybrane sposoby realizacji zadań, które poprowadziła Alicja Dynarowicz z I Liceum Ogólnokształcącego Gorlicach.

W konferencji wzięli udział: Małopolski Wicekurator Oświaty Grzegorz Baran, Wicestarosta Gorlicki Jerzy Nalepka, Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, dyrektor PZPO w Bieczu Beata Mikruta, Kierownik WTZ Biecz Danuta Wantuch, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Placówek Oświatowych w Bieczu Renata Gołebiowska. Osobą odpowiedzialną za organizację konferencji ze strony Kuratorium była Wizytator Pani Beata Popek.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM