Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Nagroda Pro Publico Bono wręczona

  • Dodano: niedziela, 22 marzec 2015 10:42
  • |
  • Autor: E.Żarnowska
  • |
  • Odsłon: 2511

Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach Kwiatonowickiego Stowarzyszenia HOMINI zostało laureatem nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Pro Publico Bono 2015. Wyróżnienia otrzymali: Janina Kokoszka-Paszkot i Fundacja na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych ”Wyjdź z domu”. Statuetkę i okolicznościowe grawertony wręczał przewodniczący Rady Powiatu Marek Bugno wraz ze starostą Karolem Górskim i radną Zofią Kamińską.


Witając gości siódmej już gali wręczenia nagrody Pro Publico Bono przewodniczący Rady Powiatu Marek Bugno powiedział m.in.: „Tą nagrodą pragniemy wyrazić nasze uznanie i podziękować za bezinteresowną działalność na rzecz drugiego człowieka, za pomoc, życzliwość i serce okazywane ludziom chorym, niepełnosprawnym i potrzebującym wsparcia, za uczenie nas jak można i należy pomagać. Dziękujemy za podejmowane inicjatywy o charakterze prospołecznym, za realizację wielu wartościowych projektów i odważne sięganie po unijne pieniądze na ich realizację. Pisarz flamandzki, a zarazem kapłan katolicki Phil Bosmans napisał: „Aby stać się lepszym,nie musisz czekać na lepszy świat.” Laureaci nagrody „PRO PUBLICO BONO” na pewno nie czekają, to oni tworzą tu i teraz lepszy świat...”

W tym roku wpłynęło 6 wniosków. Zgłaszającymi byli: Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Bieczu, Starosta Karol Górski, Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Franciszek Rzeszutek, Dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Gorlice, Pani Wiesława Gargas oraz przewodniczący Rady Powiatu. Wyboru laureata i 2 wyróżnionych dokonała Kapituła pod przewodnictwem Marka Bugno w składzie: Zofia Kamińska, Karol Górski, Jerzy Nalepka, Roman Dziubina, Adam Urbanek i Zygmunt Fryczek.

Sylwetki nominowanych zostały przedstawione w specjalnie zrealizowanym z tej okazji filmie, a przewodniczący Rady Marek Bugno wręczył im czerwone róże.

Członek Kapituły, radna Rady Powiatu Gorlickiego Zofia Kamińska zwracając się do uczestników uroczystości przypomniała motto nagrody – słowa św. Jana Pawła II: „Każdy człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi...” oraz powiedziała m.in.: „Jak pokazuje życie wśród nas jest wielu takich, którzy chcą i dzielą się z innymi tym co posiadają - zarówno w sensie materialnym, jak i duchowym. Dzisiaj poznaliśmy kolejnych sześć nominacji. Kolejnych ludzi z pasją społecznikowską; poświęcających swój czas i energię na pomoc ludziom chorym, niepełnosprawnym, starym i wnoszącym radość w ich życie; edukujących i wychowujących dzieci, młodzież i nas dorosłych; prowadzących działalność na rzecz propagowania zdrowego stylu życia; podejmujących działania proekologiczne; zaangażowanych w życie mieszkańców powiatu gorlickiego...”. Przekazała także gratulacje i podziękowania laureatom i nominowanym.
Następnie radna Zofia Kamińska przedstawiła laudacje o laureatach, a przewodniczący Rady Powiatu Marek Bugno wraz ze starostą Karolem Górskim wręczyli dwa równorzędne wyróżnienia oraz statuetkę i przekazali nagrodzonym osobom gratulacje i podziękowania.

Laureatem nagrody głównej zostało Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach Kwiatonowickiego Stowarzyszenia HOMINI – za krzewienie idei wolontariatu i budowanie od podstaw struktur wolontarystycznych w powiecie gorlickim, za bezinteresowne niesienie pomocy chorym i potrzebującym wsparcia, za naukę jak skutecznie pomagać, za piękny przykład służby na rzecz drugiego człowieka dawany swoją działalnością.

Wyróżnienia otrzymali:
- Janina Kokoszka-Paszkot - za propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych i starszych, za działalność profilaktyczną skierowaną do chorych na cukrzycę, za pracę na rzecz rozwoju opieki geriatrycznej, za działalność dla dobra wspólnego w służbie bliźniemu;
- Fundacja na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych ”Wyjdź z domu” - za dawaną przykładem lekcję miłości i szacunku do drugiego człowieka, za innowacyjne podejście do opieki i pomocy, za wyzwalanie w osobach z niepełnosprawnościami nowej energii do życia i wiary, że wszystko jest możliwe, za działalność dla dobra wspólnego.

Wśród gości gali obecni byli m.in: senator Stanisław Kogut, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Pawel Śliwa, wiceburmistrz Gorlic Janusz Fugiel, radni Rady Powiatu Gorlickiego, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu i masta Gorlice, przedstawiciele stowarzyszeń oraz laureaci poprzednich edycji nagrody Pro Publico Bono.

Galę uświetnił występ zespołu Wioszczanie, a gościny w Dworze Karwacjanów udzielił dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Alepujecie... Wejdzie sobie na jakąkolwiek grupę np. na FB gdzie wrzuca się filmy z jazdy. Poczytajc...
Brajan skomentował artykuł Sesja Rady Gminy z nagrodą
a w moszczenicy ten chory umysłowo bajkotworca dostanie nagrodee?? w staszkowce pieknie chor, szopka...
Qwerty skomentował artykuł Moszczenica Info ma swoje 14 urodziny!
Moszczenia czy Moszczenica?

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM