Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Kolejne ronda w Gorlicach

  • Dodano: środa, 01 lipiec 2015 11:03
  • |
  • Autor: E.Żarnowska
  • |
  • Odsłon: 2946

Ruszamy z budową północnej obwodnicy Gorlic wraz z dostępem do Gorlickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Taka historyczna decyzja zapadła niemal równocześnie, 25 czerwca 2015 roku, na sesjach Rady Powiatu Gorlickiego i Rady Miasta Gorlice. Obie Rady jednogłośnie postanowiły solidarnie wziąć na siebie ciężar dofinansowania projektu w kwocie 18,4mln zł. Cała inwestycja kosztować będzie 36,8 mln zł.

 


Projekt dotyczy gruntownej modernizacji ulic: Sikorskiego, W. Pola, Korczaka i Wyszyńskiego, przebudowy 3 skrzyżowań na ronda i stworzenia nowego ciągu komunikacyjnego łączącego drogę krajową nr 28 z droga wojewódzką nr 977 z ominięciem centrum Gorlic – mówi starosta Karol Górski. Na tą chwilę mamy zagwarantowane 50% dofinansowanie przez Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, ale liczymy, że docelowo będzie wynosić 85%.
Projekt zakłada, że ul. Sikorskiego przebudowana będzie na długości 2520 m, a ul. W. Pola na długości 1100 m i obie poszerzone do 7 m. Powstaną 3 ronda. Pierwsze na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z drogą wojewódzką 977 za Rozdzielną, a 2 pozostałe na skrzyżowaniach z ul. Wyszyńskiego i Korczaka, co skomunikuje ten ciąg drogowy z centrum miasta.

Wartość całego projektu wynosi 36,826 mln zł, w tym wkład własny – 18,4 mln zł. Dobra współpraca z miastem Gorlice i pozytywne uchwały Rad Powiatu i Miasta rozkładają tę kwotę po równo na oba samorządy. Oznacza to, że na dzień dzisiejszy samorządy powiatowy i miasta Gorlice dołożą do budowy północnej obwodnicy Gorlic po 9,2 mln zł. Liczymy jednak ma zwiększenie dofinansowania, co pozwoli odciążyć w pewnym stopniu budżety obu samorządów, byśmy mogli w latach przyszłych realizować także inne inwestycje. Jest to największe od lat zadanie inwestycyjne realizowane na drogach i stanowi wielkie wyzwanie dla wykonawcy- firmy Strabag oraz powiatowych służb finansowych i drogowych, tym bardziej, że zadanie ma być zrealizowane do końca tego roku. Przed nami teraz ostateczne kompletowanie dokumentów do podpisania umowy z Marszałkiem Małopolski, a następnie zawarcie umowy z wykonawcą. Zaczynamy wyścig z czasem, bo inwestycja jest bardzo duża, a czas krótki – dodaje starosta Karol Górski.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM