Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Otwarcie ZOL w Gorlicach

  • Dodano: środa, 18 listopad 2015 21:56
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3801

W Gorlicach gruntownie wyremontowany został Zakład Opiekuńczo – Leczniczy Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza. Dziś(18.11.2015) odbyło się jego otwarcie.


Do dyspozycji pacjentów są teraz nowo wyremontowane sale, 44 łóżka i pełen zapału do pracy personel w skład którego wchodzą lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, opiekunowie medyczni i kierownik Barbara Wojnar.


Dyrektor szpitala Marian Świerz podczas spotkania podkreślał, że problem demograficzny to największe wyzwanie przed którym staje gorlicki szpital, dlatego trzeba dążyć do utworzenia Centrum Opieki nad Osobami Starszymi. Wyremontowany Zakład Opiekuńczo – Leczniczy jest pierwszym etapem tego projektu. Dobre warunki do rozwoju ZOL to koszt 1,2 mln złotych.


Dyrektor Marian Świerz poruszył także temat utworzenia hospicjum na bazie jednego ze szpitalnych obiektów i zapewnił, że z pomocą samorządów gmin i miast powiatu gorlickiego jest to możliwe. Wstępny koszt adaptacji budynku i przystosowania do hospicjum to 600 tysięcy złotych.


Mottem ZOL jest cytat z piosenki zespołu Dżem – „żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam”. Wiele pracy, starań i wolnego czasu w wystrój ZOL włożyli sami pracownicy, co jak widać było warto.


Poświęcenia nowo otwartych pomieszczeń dokonali: ks. Andrzej Kluz i ks. Andrzej Grycz.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM