Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Łącznik już działa, a nowy dzienny oddział już wkrótce

  • Dodano: czwartek, 13 lipiec 2017 07:35
  • |
  • Autor: E.Żarnowska
  • |
  • Odsłon: 2074

Zakończono już prace przy budowie łącznika i funkcjonują już niektóre specjalistyczne pomieszczenia w rozbudowywanym i modernizowanym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach. Ponadto w szpitalu już wkrótce zacznie funkcjonować dzienny oddział psychiatryczny dla dorosłych.

Od kilku miesięcy w SOR prowadzone są roboty budowlane w efekcie których następuje modernizacja i rozbudowa oddziału. Pacjenci i służby medyczne korzystają już obszaru resuscytacyjno-zabiegowego oraz mają możliwość przemieszczania się nowym łącznikiem. Dzięki niemu osoby przychodzące do szpitala czy pacjenci przywożeni na badania np. z geriatrii, nie będą przemieszczać się przez Szpitalny Oddział Ratunkowy, a pacjenci SOR będą oddzieleni od osób czekających w poczekalni. W wyniku rozbudowy oddziału jego powierzchnia zwiększy się o ponad sto metrów kwadratowych, co znacznie poprawi komfort pobytu dla pacjentów oraz warunki pracy dla lekarzy i personelu medycznego. Przyczyni się do tego także nowoczesny sprzęt medyczny.


Całość prac budowlanych prowadzonych przez firmę Budmal z Gorlic kosztować będzie ponad 2 mln zł, a cały projekt modernizacji i zakupu nowego wyposażenia ok. 4 mln zł.

 

Ze Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach dotarła także inna dobra wiadomość:
Od dnia 1 lipca 2017 r. został zakontraktowany w MOW NFZ w Krakowie dzienny oddział psychiatryczny dla dorosłych. Jest on przeznaczony do kompleksowego diagnozowania, leczenia, terapii i rehabilitacji osób z zaburzeniami psychiatrycznymi wymagającymi fachowej pomocy wykraczającej poza możliwości Poradni Zdrowia Psychicznego, ale nie potrzebujących całodobowej opieki szpitalnej. Zajęcia w Oddziale Dziennym będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00, a następnie pacjenci wracają do swojego środowiska, domu, rodziny. Pobyt w Oddziale Dziennym ma służyć poprawie stanu psychicznego pacjenta, redukcji objawów chorobowych, a także aktywizacji i pomocy w podjęciu aktywności społecznej oraz zawodowej.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM