Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Medycyna chińska – czy warto szukać w niej pomocy?

  • Dodano: piątek, 18 wrzesień 2020 08:03
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 774

Chińczycy dostrzegają głęboki związek człowieka z naturą. Ich medycyna naturalna opiera się m.in. na akupunkturze, ziołolecznictwie, odpowiedniej diecie i masażu. Podczas wykopalisk odnaleziono modele igieł wykorzystywanych do akupunktury, które pochodziły z 1000 roku p.n.e., jak i wykryte w kościach opisy chorób. Dlaczego warto szukać pomocy w medycynie chińskiej?


Medycyna chińska tradycyjna
Chińczycy uważają, iż człowiek jest cząsteczką wszechświata i żyje w rytmie jego dźwięków, drgań i barw. Jest jednak istotą słabą, która uzależniona jest od przemożnych działań siły przyrody – Ziemi i Nieba. Chińczycy od wieków obserwują oraz notują oddziaływanie owych sił na ciało i duszę człowieka. Źródło złego samopoczucia spoczywa w zaburzaniu energii Qi w ludzkim organizmie. Chińczycy uważają, iż leczenie różnych chorób i dolegliwości polega na przywracaniu równowagi energii biologicznej, a odzyskanie homeostazy duchowo-cielesnej i powrót do zdrowia są możliwe dzięki wykorzystaniu akupunktury, masażu czy akupresury, które działają na poszczególne partie ciała i narządy człowieka.

 

Chińczycy do perfekcji doprowadzili interpretację, diagnozowanie chorób oraz naturalne sposoby leczenia, poczynając od leczenia ziołami, poprzez stosowanie diety, masaż, akupunkturę, akupresurę, medytację energetyczną i oddechową Qi gong, a kończąc na studiowaniu Wyroczni i Cing oraz poradach dotyczących harmonijnej aranżacji otoczenia (feng shui). Medycyna chińska po dzisiaj opiera diagnozowanie chorób na skrupulatnym wywiadzie z pacjentem, badaniu palpacyjnym, oglądaniu języka, badaniu tętna i wąchaniu. Ostateczna diagnoza opracowywana jest po uwzględnieniu biegunów Yin i Yang, rodzaju energii Qi, dopasowaniu choroby do Ośmiu Kryteriów Przewodnich i Teorii Pięciu Elementów. Naturalna medycyna chińska cechuje się tym, że jest przepojona logiką. Jest także ogromnym źródłem wiedzy o przyczynach chorób i metodach przywracania zdrowia.


Zioła lecznicze w medycynie chińskiej
Chińczycy szczycą się swoją Księgą Ziół. Naturalna medycyna chińska od stuleci bazuje na ziołolecznictwie. Chińczycy ciągle doskonalą technikę przygotowywania leków roślinnych, opracowują metody uprawy ziół, ich fermentacji, suszenia czy prażenia. Warto wiedzieć, że dotąd żadna inna nacja na świecie, nie osiągnęła tak wysokiego poziomu w zielarstwie leczniczym.
Grzyby reishi – jakie są ich właściwości i działanie?


Grzyby reishi, znane również jako lingzhi, to grzyby, których właściwości oraz działanie znane są od ponad dwóch tysięcy lat. W medycynie Dalekiego Wschodu grzyby reishi traktowane są jako lekarstwo praktycznie na wszystko, również na raka. Niektóre z tych właściwości potwierdzone zostały badaniami naukowymi. Wynika z nich, że grzyby reishi m.in. mogą wspomóc walkę z nowotworem i wzmacniają odporność. Występują one w różnych odmianach (fioletowej, czerwonej, żółtej, niebieskiej, białej i czarnej), jednak za najcenniejszą pod względem zdrowotnym uważana jest odmiana czerwona.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM