Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Dlaczego warto wybrać profesjonalny ozonator

  • Dodano: czwartek, 20 sierpień 2020 13:04
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 592

Zwiększona świadomość jakości powietrza na funkcjonowanie ludzkiego organizmu motywuje do dbania o jego jakość w swoim otoczeniu. I chociaż trudno jest oczyścić powietrze na zewnątrz pomieszczeń, to w ich wnętrzu jest to już możliwe. Do tego służy ozonator do zastosowań profesjonalnych. Jak działa i jaka jest jego wydajność?

 

Ozon jako skuteczny środek oczyszczający

W środowisku naturalnym ozon spełnia bardzo istotną funkcję – niweluje negatywne oddziaływanie promieniowania nadfioletowego. Skupiony jest w bardzo dużym stężeniu w stratosferze, tworząc bardzo silną barierę. Jednocześnie naukowcy odkryli jego silne właściwości aseptyczne, które wykorzystywane są zarówno na potrzeby profesjonalistów, jak i w użytku domowym.

Badania nad ozonem wykazały, że jest on około 50 razy skuteczniejszy od chloru w działaniach dezynfekujących. Przy tym nie ma tak negatywnych skutków oddziaływania, jak chlor i może być stosowany również do pozbawiania zanieczyszczeń występujących w pożywieniu i wodzie. Po zabiegu ozonowania produkty te bez przeszkód można spożywać. Dlatego ozon tak chętnie wykorzystuje się do dezynfekowania w miejscach przebywania ludzi. Stosuje się przy tym ozonator do zastosowań profesjonalnych „Generator ozonu 20G HF345 ozonator 20g/h z timerem” ze sklepu Media Sklep 24.

Szerokie zastosowanie ozonu

W dużej mierze to branża medyczna wykorzystuje dezynfekujące właściwości ozonu. Bardzo często stosowany jest on do oczyszczania sal szpitalnych czy pomieszczeń laboratoryjnych. W ten sposób można pozbyć się negatywnego wpływu bakterii, wirusów, grzybów, alergenów i zapachów. Dodatkowo ozon stosuje się również w produkcji sterylnych narzędzi. Okresowa ich dezynfekcja również może odbywać się za pomocą ozonu.

Poza branżą medyczną i kosmetyczną ozonator do zastosowań profesjonalnych używany jest w motoryzacji. W ten sposób oczyszcza się kanały wentylacyjne pojazdów i odgrzybia klimatyzację. Również wnętrza pojazdów można z powodzeniem ozonować za pomocą urządzeń typu „Generator ozonu 7G ozonator 7g/h”. W tym celu należy umieścić ozonator we wnętrzu pojazdu i pozostawić go w nim na okres ustawionego cyklu. Można również zastosować zestaw odpowiednich rurek, by przeprowadzić proces ozonowania bez umieszczania urządzenia wewnątrz samochodu.

Dlaczego warto wybrać profesjonalny ozonator

Wydajność konkretnego urządzenia decyduje o jego zastosowaniu. W warunkach domowych w zupełności wystarczą takie, które są w stanie generować 500 – 800 mg ozonu na godzinę pracy. W tym przedziale świetnie spisuje się „Generator Ozonu ELTOM N202C 500mg/h”. Natomiast w przypadku częstszego użytkowania i oczyszczania większych powierzchni stosuje się ozonator do zastosowań profesjonalnych taki jak „Generator ozonu 20G HF345 ozonator 20g/h z timerem”. Ze względu na wysoką wydajność świetnie sprawdzi się w firmach świadczących usługi dezynfekcji i oczyszczania.

Urządzenia te wykonane zostały z najlepszej jakości materiałów i cechują się wysoką niezawodnością i łatwością użytkowania. Do wytwarzania ozonu wykorzystują zjawisko wyładowania koronowego.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM