Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Gdzie przenocować w Wadowicach i okolicy?

  • Dodano: wtorek, 10 grudzień 2019 11:55
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1275

Wadowice to wyjątkowe miasto, które zna chyba każdy Polak. Jeśli także zamierzasz je odwiedzić, warto pomyśleć także o komfortowym noclegu w tej okolicy. Gdzie warto przenocować w papieskim mieście?

 

Atrakcje Wadowic i okolicznych miejscowości

Położne w Małopolsce, niedaleko Krakowa Wadowice kojarzymy przede wszystkim jako miasto, w którym urodził się i żył Karol Wojtyła – późniejszy papież Jan Paweł II. Dzisiaj jest ono celem wielu pielgrzymek osób zainteresowanych osobą obecnie świętego Jana Pawła II. Czeka tu na nich wiele pamiątek związanych z jego osobą, w tym Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, a także biograficzne muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, gdzie można bliżej zapoznać się z postacią Karola Wojtyły. W Wadowicach znajduje się także wiele innych ciekawych miejsc, w tym zabytkowe domy położone w centrum miasta, Klasztor Ojców Karmelitów Bosych i Sanktuarium św. Józefa Na Górce z 1899 roku, klasycystyczny dwór Mikołaj. Warto także wskazać, że niedaleko znajduje się miejscowość Zator, w której działa największy w Polsce rodzinny park rozrywki. Zatem wyjazd do Wadowic może być kapitalną propozycją na rodzinny weekend. Aby podróż była całkowicie udana, nie warto zapominać o odpowiednim noclegu. Co wybrać?

 

Nocleg w Wadowicach i okolicy

Gdy w wyszukiwarce wpiszemy słowa typu Wadowice hotele czy też hotel Zator, możemy natychmiast znaleźć wiele świetnych ofert w tej właśnie lokalizacji. Dzisiaj właśnie tak najczęściej szukamy dobrych noclegów – wygodnie, szybko i bezpiecznie. W internecie możemy porównać ze sobą różne propozycje noclegowe, a także możemy sprawdzić ceny wypoczynku, aby następnie wybrać taką ofertę, która będzie najbardziej korzystna pod kątem standardu, lokalizacji czy ceny zgodnej z naszym budżetem. Jeśli chcemy mieć pewność, że danego dnia będzie czekał na nas komfortowy nocleg, nie zapomnijmy także o dokonaniu rezerwacji. Można zrobić to obecnie także przez internet – w zależności od oferty opłata odbywa się z góry albo na miejscu.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM