Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Zabiegi kosmetyczne do cery trądzikowej - wizyta u kosmetyczki

  • Dodano: czwartek, 21 listopad 2019 20:56
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1088

Trądzik to choroba, z którą zmagają się osoby w każdym wieku. Przysparza wielu problemów, wpływa także na brak pewności siebie i obniża poczucie własnej wartości. Na rynku znaleźć można wiele kremów i specyfików, mających na celu zwalczenie trądziku, jednak w przypadku dużych problemów, lepiej udać się do kosmetyczki. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się do cery trądzikowej?

 

Zabiegi kosmetyczne na trądzik

Trądzik to choroba, która może być dziedziczona po rodzicach, ale również nabyta, szczególnie w trakcie okresu pokwitania, gdy skóra wydziela nadmiar sebum, a organizm przeżywa burzę hormonalną. Gdy układ hormonalny ustabilizuje swoją pracę, trądzik zazwyczaj zanika, jednak u osób, które odziedziczyły tę chorobę, problem nie ustąpi i należy rozpocząć leczenie. Najlepsze i zarazem najszybsze rezultaty osiągniemy, decydując się na skorzystanie z usług dermatologa i kosmetyczki w tym samym czasie. Ich współpraca przyniesie widoczne efekty prawie natychmiast po rozpoczęciu kuracji.

 

Jeśli jednak nie chcemy ingerować w nasz organizm lekami, w profesjonalnych salonach kosmetycznych znajdziemy oferty oczyszczania opiewające w różnorakie zabiegi na trądzik. Gdy liczy się dla nas indywidualne podejście i zależy nam na dobraniu zabiegu do typu cery, dobrze jest się skonsultować ze specjalistą z Instytutu Beauty Derm – ich ofertę znajdziemy na stronie: https://instytutbeautyderm.pl/oferta/kosmetologia-twarz/zabiegi-przeciwtradzikowe/. Coś dla siebie znajdą tam również ci, którzy zmagają się z pozostałościami po trądziku: bliznami, przebarwieniami, szarą cerą.

 

Zabiegi z kwasami

Przy cerze trądzikowej bardzo skuteczne okazują się zabiegi kosmetyczne z kwasami, które to dogłębnie oczyszczają i złuszczają wierzchnie warstwy skóry. Typ stosowanego kwasu dobiera się w zależności od rodzaju cery. Za jeden z najsilniejszych uznaje się kwas salicylowy, a zabieg z nim przeznaczony dla osób zmagających się z trądzikiem zapalnym to np. Salipeelic Mediderma, dostępny w Instytucie Beauty Derm. Zaczyna się on w gabinecie, gdzie nakładany jest warstwowo kwas. Następnie, już w domu, po około 12 godzinach należy zmyć preparat i nałożyć krem lub maseczkę nawilżającą. Stosuje się go w seriach co 3 tygodnie, a ich ilość uzależniona jest od efektów.

 

Innym kwasem stosowanym u osób chorujących na trądzik jest kwas azelainowy, który reguluje pracę gruczołów łojowych i tym samym zmniejsza zmiany trądzikowe. Ten zabieg nazywany jest zabiegiem lunchowym, ponieważ jest bardzo krótki i nie pozostawia po sobie żadnych oznak (podrażnienia, zaczerwienienia). Kosmetyczka nakłada żel z kwasem na oczyszczoną twarz i pozostawia na około 8 minut. Po zmyciu cera jest gładka i rozjaśniona, a pacjent może wracać do pracy.

 

Peeling kawitacyjny na trądzik

U osób zmagających się z cerą trądzikową świetnie sprawdza się peeling kawitacyjny, będący alternatywą dla manualnego, bolesnego i drastycznego, oczyszczania. W trakcie tego zabiegu usuwany jest martwy naskórek oraz wszystkie zanieczyszczenia zalegające w porach. Na wilgotną skórę twarzy przykładane jest urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe. Pod wpływem ich drgań usuwane są martwe komórki, zaskórniki oraz nadmiar sebum. Peeling kawitacyjny może być stosowany jako wstęp do kuracji kwasami – dzięki tak dogłębnemu oczyszczeniu, preparaty zostaną szybciej wchłonięte przez skórę, a efekty zobaczymy już po pierwszych zabiegach.

 

Zabiegi kosmetyczne na trądzik to krok, od którego powinniśmy zacząć nasze leczenie. Jeśli mimo kilku serii indywidualnie dobranych rodzajów kuracji, nie zauważymy żadnych efektów, dobrze jest się udać do dermatologa i rozpocząć przyjmowanie leków.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM