Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Najczęstsze awarie w laptopach - nie daj się zaskoczyć

  • Dodano: środa, 23 październik 2019 16:14
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1141

Rosnący rynek używanych urządzeń elektronicznych powoduje, że istnieje większe prawdopodobieństwo zakupu uszkodzonego laptopa. Najbardziej znaczące firmy, prześcigają się w tworzeniu coraz to wytrzymalszych konstrukcji, dzięki którym możesz kupić odporny sprzęt w dobrej cenie. Przed zakupem komputera przenośnego warto dowiedzieć się, jakie awarie występują w nich najczęściej.

 

Kłopotliwa matryca

Największą zaletą laptopów jest ich mobilność. Niestety podróżując z naszym komputerem, jego ekran narażony jest na rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Matryca najczęściej pęka w wyniku uderzenia podczas wyciągania go z torby. Na szkle pojawia się wtedy  rozlanie lub charakterystyczny pajączek, który skutecznie utrudnia praca na urządzeniu. Im szybciej skontaktujemy się ze specjalistą w celu naprawienia usterki, tym większa szansa, że nasz laptop zostanie przywrócony do stanu użyteczności.

Przegrzanie

Dobre osiągi idą w parze ze zwiększoną temperaturą urządzenia. Usterkę tą łatwo rozpoznać, ze względu na wzmożone ciepło wydzielane przez komputer. Otwory, który ma każdy laptop poleasingowy Lenovo, powodują odpowiednią cyrkulację powietrza i minimalizuje ryzyko wystąpienia takiej usterki. Laptopy poleasingowe znajdziesz na https://rnew.pl/pl/menu/laptopy/popularni-producenci/lenovo-186.html.

Gniazdko zasilania

Pośpiech oraz niedbałość często towarzyszące nam w pracy, mogą powodować nieodpowiednie odłączanie gniazdka zasilania. Jego uszkodzenie może mieć poważnie konsekwencje w postaci problemów z ładowaniem urządzenia. Objawami sugerującymi nieprawidłowe działanie gniazdka zasilania są nadmierne nagrzewanie się zasilacza i towarzyszący temu zapach spalenizny. Pojawić się mogą też przerwy w ładowaniu.

Głośniki

Brak dźwięku wydobywających się z komputera może być spowodowany uszkodzeniami mechanicznymi, bądź problemami związanym ze sterownikami. Zanim udamy się z naszym laptopem do specjalisty, zainstalujmy ponownie oprogramowanie i sprawdźmy ustawienia karty muzycznej. Jeśli działania te nie przyniosą skutku, wtedy udajmy się do specjalisty. Warto wybierać urządzenia z dobrej jakości systemem dźwiękowym. Taki znajdziemy w modelu poleasingowym Lenovo TouchPad.

Zalanie

Laptop towarzyszy nam w ciągu dnia w różnych sytuacjach. Pracując przy komputerze, często pijemy kawę lub herbatę, które w wyniku nieszczęśliwego wypadku możemy wylać na klawiaturę. W takiej sytuacji należy zrobić wszystko, aby płyn nie dostał się do wnętrza komputera. W tym celu warto wyjąć też baterię, a urządzenie otworzyć i postawić do góry nogami. Najbezpieczniej będzie jednak spożywania napojów z dala od laptopa.

Uszkodzenie dysku

Najbardziej dokuczliwa awaria, która wiąże się z utratą danych. Podczas przenoszenia laptopa, co jest nieuniknione, dysk twardy narażony jest na wstrząsy i drgania. Spowodować mogą one usunięcie zapisanym na nich pliku. Ich odzyskanie możliwe jest za sprawą wyspecjalizowanych w tej dziedzinie firm IT, ale proces ten jest bardzo kosztowny. 

Podsumowując, negatywne skutki większości usterek można uniknąć, jeśli wykryje się je wystarczająco szybko. Kupując laptop poleasingowy, zwrócimy uwagę na szczegóły, które mogą świadczyć o wcześniejszych awariach komputera. 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM