Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Stoły chłodnicze w gastronomii - do czego służą w kuchni gastronomicznej

  • Dodano: wtorek, 24 wrzesień 2019 15:55
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1960

W gastronomii stół chłodniczy to jeden z podstawowych mebli. Jest niezwykle praktyczny, bo służy on nie tylko jako stół czy blat, ale również jako miejsce przechowywania produktów. Dowiedz się, jak jeszcze można wykorzystać stoły chłodnicze w gastronomii i do czego służą w kuchni.

 

Pamiętaj o funkcjonalności

Wyposażenie kuchni gastronomicznej wymaga poświęcenia nie tylko nakładów finansowych, ale również czasu, bo trzeba dokładnie zaplanować co kupić, bez jakiego wyposażenia się nie obejdziemy, a które można odłożyć w czasie, meble i sprzęty jakich marek będą najlepszej jakości i trwałości, ale też jak ustawić meble w pomieszczeniu, by było ono funkcjonalne. Ten ostatni aspekt wydaje się być najmniej istotnym, jednak w rzeczywistości to on decyduje o przebiegu pracy w kuchni, jej sprawności i szybkości wydawania kolejnych potraw. Dobrze zorganizowana kuchnia to spora część sukcesu, dlatego warto dobrze przemyśleć ustawienie mebli.

 

Stoły chłodnicze do kupienia online

Zakupy przez internet to nasza codzienność. Jednak zazwyczaj są to książki, płyty, zabawki czy ubrania. Także obuwie, choć tu wielu z nas zdecydowanie woli przymierzyć i sprawdzić wygodę buta, by później się nie rozczarować. W internecie znaleźć można wszystko, sprzedaż i zakupy są proste i przyjemne. Jednak otwierając swój biznes, chcemy by wszystko, było dopięte na ostatni guzik, bez wpadek i niemiłych niespodzianek. Czy w takim razie możemy pozwolić sobie na zakup mebli gastronomicznych w sklepach internetowych? Oczywiście, że tak! Ceny często są dużo bardziej korzystne niż stacjonarnie, a sprzęty są bardzo dokładnie opisane. Przykładem może być sklep a’Gusto: https://agusto.pl/516-stoly-chlodnicze, oferujący pełne, cechujące się wysoką jakością, wyposażenie lokali gastronomicznych oraz serwis urządzeń i projekty technologiczne. W razie pytań lub wątpliwości zawsze można skontaktować się obsługą klienta, która doradzi w każdej kwestii.

 

Stół chłodniczy – do czego służy?

Stół chłodniczy służy przede wszystkim do krótkotrwałego przechowywania produktów spożywczych w bezpiecznych dla żywności warunkach chłodniczych. Działa on podobnie jak szafa chłodnicza, jednak posiada również blat, wykonany ze stali nierdzewnej bądź granitu, na którym da się przygotować lub wystawić potrawy, a dodatkowo można znaleźć najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom konfigurację szafek i szuflad. Stoły chłodnicze mogą być wyposażone w drzwi pełne lub przeszklone oraz/lub w szuflady – tu zazwyczaj do wyboru mamy blok dwóch lub trzech szuflad.

 

Jednak zanim skonfigurujemy nasz stół, musimy dokładnie zmierzyć miejsce, jakim dysponujemy i dobrać wielkość mebla oraz pojemność przestrzeni chłodniczej. Stoły chłodnicze mogą być wyposażone w agregat chłodniczy lub też podłączone do centralnej instalacji chłodniczej. Te pierwsze dzieli się ze względu na miejsce usytuowania agregatu: z boku, obok drzwi i szuflad – zajmują one więcej miejsca - lub na dole, pod komorą – ten typ jest mniejszy, jednak pomieści też mniej produktów. Ostatnią kwestią jest to, czy stół ma być przelotowy, czy nie. Te w wersji przelotowej lepiej sprawdzą się w mniejszych kuchniach, bo umożliwiają dostęp do schowanych produktów z obu stron mebla.

 

Warto poświęcić więcej czasu na przemyślenie cech, które będą najbardziej przydatne w naszej kuchni i dobrać stół chłodniczy idealny do naszych potrzeb.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM