Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Zawód: fryzjer – jak dbać o postawę ciała w pracy

  • Dodano: piątek, 23 sierpień 2019 16:10
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3565

Urządzając salon fryzjerski, staramy się dopilnować każdego szczegółu wystroju i wyposażenia tak, aby przyciągnąć, jak najwięcej klientów. Szukamy pomysłów, które wyróżnią nas na tle konkurencji, detali, które staną się wartością dodaną lokalu. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. W natłoku myśli i obowiązków zapominamy zadbać o siebie – fryzjera – i pracowników. Poniżej przeczytasz o tym, jak dbać o postawę ciała w pracy.

Konsekwencje pracy fryzjera

Zawód fryzjera charakteryzuje przede wszystkim praca stojąca. Jest to ogromne obciążenia dla kręgosłupa, szczególnie w przypadku słabych mięśni nóg i brzucha, które utrzymują postawę. Efektem tego są różnego rodzaju schorzenia: choroby kręgosłupa, bóle pleców, żylaki, a także choroby układu krążenia. Aby tego uniknąć, należy zaopatrzyć swój salon nie tylko w meble, z których skorzystają klienci, ale również w te dla pracowników, jak taborety i hokery fryzjerskie. Na stronie https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_taborety-hokery znaleźć można duży wybór dobrej jakości mebli fryzjerskich, które wpasują się w każde wnętrze – a pamiętać trzeba, że wystrój to pierwsze, co zobaczy klient.

Taboret fryzjerski typu hoker

Hoker fryzjerski to mobilny taboret o regulowanej wysokości. Ma niewielkie siedzisko, może posiadać oparcie, choć najczęściej widzi się takie bez lub z bardzo niskim, które to służyć mogą również podczas pracy przy biurku. Kształt siedzenia ma duże znaczenie dla wygody – wybiera się spośród: okrągłych, prostokątnych, kwadratowych lub ergonomicznych, wyprofilowanych. Najbardziej polecane są te ostatnie, tak zwane siodła, niewyposażone w oparcie, gdyż wymuszają one na użytkowniku utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Hoker to taboret fryzjerski na kółkach, który pomoże wytrwać fryzjerowi kilka godzin pracy bez negatywnego wpływu na jakość usług. Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli dla pracowników?

Jaki hoker fryzjerski wybrać?

Hokery fryzjerskie występują w szerokim przedziale cenowym uzależnionym od jakości materiałów i wykonania. Nie powinno się kupować tych najtańszych, bo mogą one zaszkodzić, zamiast pomóc – ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia, a dodatkowo są nietrwałe i mało funkcjonalne. Natomiast te z najwyższej półki często posiadają wiele niepotrzebnych cech, za które dopłacamy: wyszukany design czy logo znanej marki umieszczone w widocznym miejscu. „Średniaki” to najlepszy wybór dla każdego salonu. Zwróćmy uwagę na to, by materiał siedziska był trwały i łatwy do czyszczenia, np. pianka poliuretanowa pokryta skórą ekologiczną. Ponadto, dobrze, jeśli podstawa będzie stabilna i chromowana, a kółka łożyskowe i gumowe – tak, by się nie zacinały i nie wciągały włosów leżących na podłodze.

Fryzjerom poleca się ćwiczenia domowe lub zajęcia grupowe takie jak: zdrowy kręgosłup, pilates, joga lub rozciąganie. Pozwoli to odpocząć plecom po całym dniu pracy, odciąży i rozciągnie kręgosłup. W połączeniu z użytkowaniem hokerów, chociaż podczas wykonywania niektórych usług fryzjerskich, wykluczy to negatywne konsekwencje zdrowotne.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM