Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Powiększenie piersi – implanty, kwas hialuronowy lub własny tłuszcz?

  • Dodano: piątek, 28 czerwiec 2019 11:38
  • |
  • Autor: Sponsorowany
  • |
  • Odsłon: 3201

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z wielkości swojego biustu. Rozwiązaniem takich problemów może być wykonanie zabiegu powiększenia piersi.

 

Za mały rozmiar biustu jest najczęstszą przyczyną, dla której kobiety decydują się na powiększanie piersi. Teraz zabieg ten może być wykonany zarówno w gabinetach chirurgów plastycznych, jak również lekarzy medycyny estetycznej.

Czym różni się powiększanie biustu z użyciem implantów od powiększania przez zastosowanie kwasu hialuronowego? Na jaką metodę warto się zdecydować? Sprawdź teraz!

 

Kiedy warto zdecydować się na powiększenie piersi?

Każda kobieta jest inna i każda ma również inne piersi. Na powiększanie biustu najczęściej decydują się te panie, które mają trudności z zaakceptowaniem rozmiaru swoich piersi. Gdy są one zbyt małe, asymetryczne albo też mają niską objętość, skorzystanie z zabiegu powiększania piersi pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów.

Oczywiście, należy pamiętać o tym, że powiększanie piersi to zabieg inwazyjny, który niesie ze sobą także określone ryzyko skutków ubocznych.

Najczęściej powiększanie piersi kojarzone jest z zabiegiem chirurgicznym. Chirurgia plastyczna nie jest jednak jedynym rozwiązaniem – alternatywna propozycja to medycyna estetyczna. Przede wszystkim wykorzystuje ona iniekcje różnymi preparatami, które także pozwalają na powiększanie i modelowanie piersi.

 

Na jaką metodę powiększania biustu warto się zdecydować?

 

Powiększanie piersi – implanty

Aktualnie największym zainteresowaniem stale cieszą się zabiegi wykorzystujące implanty piersi. Prowadzony jest wtedy specjalny zabieg chirurgiczny, który polega na wszczepieniu wybranych wcześniej implantów. Może towarzyszyć mu także plastyka piersi, aby nadać im pożądany wygląd.

W użyciu znajduje się wiele różnych typów implantów, które mogą mieć kształt okrągły albo anatomiczny – przypominający łezkę. Implanty produkowane są w różnych rozmiarach, pozwalając na perfekcyjne dopasowanie do konkretnej pacjentki i jej potrzeb.

Implanty mogą być umieszczone pod mięśniem albo też pod gruczołem. Umiejscowienie implantu zależy głównie od grubości tkanki piersiowej. Nacięcie wykonuje się wtedy w jednym z trzech miejsc – pod sutkiem, wokoło otoczki sutka albo pod pachą.

Powiększanie piersi z użyciem implantów wymaga odpowiedniego przygotowania – przeprowadzenia właściwych zabiegów wskazanych przez lekarza chirurgii plastycznej. Także zabieg wymaga kilkudniowego pobytu w klinice i dłuższej rekonwalescencji. Pełne efekty można zobaczyć dopiero po 6-12 miesiącach od zabiegu.

Najważniejszą zaletą powiększania biustu z wykorzystaniem implantów jest trwałość tej procedury – implanty wprawdzie nie są przeznaczone do stosowania dożywotnio, niemniej jednak można korzystać z nich bez obaw przez nawet 10 lat. Po tym czasie zaleca się wymianę implantów na nowe.

Zasadniczo, zabiegi powiększania biustu implantami są względnie bezpieczne, niemniej jednak należy pamiętać o tym, że mogą wystąpić skutki uboczne, na przykład krwiaki, infekcje, nadwrażliwość skóry i brodawek sutkowych, przemieszczanie się implantu. Prawidłowo wykonany zabieg minimalizuje jednak te efekty.

 

Powiększenie piersi – kwas hialuronowy

Dzisiaj chirurgia plastyczna nie jest jedynym sposobem na to, aby cieszyć się z piękniejszych piersi. Alternatywna propozycja do medycyna estetyczna, która oferuje zabiegi mniej inwazyjne, ale z drugiej strony także mniej trwałe.

Jednym z popularnych zabiegów jest zabieg powiększania piersi z użyciem kwasu hialuronowego. Związek ten występuje naturalnie w organizmie człowieka, stanowiąc budulec skóry. Odpowiedzialny jest za jej nawilżenie oraz jędrność i elastyczność.

Medycyna estetyczna bardzo często wykorzystuję kwas hialuronowy, na przykład w zabiegach wypełniania zmarszczek. Także pozwala on na powiększanie biustu. Kwas hialuronowy świetnie sprawdza się jako wypełniacz, który nadaje objętości, dlatego także może być on wykorzystany przy powiększaniu i modelowaniu piersi. Nie sprawdzi się jednak we wszystkich przypadkach, na przykład przy piersiach wymagających podniesienia.

Zabieg powiększania piersi kwasem hialuronowym polega na ostrzykiwaniu piersi w odpowiednich punktach, aby nadać im pełniejszy wygląd. Wprawdzie nie można uzyskać wtedy efektu powiększenia biustu o kilka rozmiarów, ale można poprawić ich jędrność oraz nadać im naturalny, nieco większy wygląd. Piersi są przy tym naturalnie miękkie.

Powiększanie biustu z użyciem kwasu hialuronowego jest zabiegiem małoinwazyjnym, który nie powoduje powstawania blizn. Nie ma potrzeby pozostawania w klinice – można tego samego dnia wrócić do domu.

Głównym minusem zabiegu powiększania piersi tego rodzaju jest jego nietrwałość – najczęściej efekty utrzymują się od 12 do 18 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy jest neutralizowany przez organizm. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

 

Powiększenie piersi – własny tłuszcz

Trzecia zaprezentowana metoda na powiększanie piersi to wykorzystanie w tym celu własnego tłuszczu – zabieg ten także cechuje się niską inwazyjnością i wysokim stopniem bezpieczeństwa, ponieważ dochodzi wtedy do tak zwanego przeszczepu autologicznego, czyli wykorzystania tłuszczu pobranego od pacjenta.

Powiększanie piersi z użyciem własnego tłuszczu to przeszczep tłuszczu pobranego z innej partii ciała, na przykład z brzucha czy z ud, który następnie wszczepiany jest w piersi. Pozwala on zatem na jednoczesne wyszczuplenie różnych partii ciała, gdzie tkanki tłuszczowej jest zbyt dużo, a przy tym powiększa biust.

Na początku zabiegu wykonuje się liposukcję, czyli pobranie tłuszczu, który następnie jest odpowiednio przygotowywany i podawany w wybrane miejsca. Po wszczepieniu tłuszczu nie pozostają blizny.

Efekty zabiegu powiększania biustu z wykorzystaniem własnego tłuszczu są widoczne od razu. Utrzymują się również przez dłuższy czas niż w przypadku zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. Na pełne rezultaty należy zaczekać około 3 miesięcy.

 

Do skorzystania z zabiegu powiększenia piersi w Małopolsce zaprasza Gabinet Chirurgii Plastycznej Marta Raczkowska-Muraszko z Krakowa, który specjalizuje się w zabiegach powiększania piersi. W ofercie gabinetu znajdziemy także inne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej np. korekcję uszu. Zapraszamy!

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM