Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Chcesz założyć stronę WWW dla firmy? Postaw na technologię RWD!

  • Dodano: niedziela, 30 grudzień 2018 02:57
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 903

Internet jest dostępny również na urządzeniach mobilnych. Właśnie dlatego przy tworzeniu stron WWW warto postawić na technologię RWD.

Smartfony i tablety są obecnie codziennością – te urządzenia pozwalają na łączenie się z siecią z dowolnego miejsca, aby korzystać ze stron WWW i aplikacji. Właśnie dlatego strony internetowe są obecnie tworzone coraz częściej w specjalnej technologii RWD, która pozwala na oglądanie ich nie tylko na dużych ekranach komputerów, ale również na mniejszych ekranach urządzeń mobilnych.

Na czym dokładnie polega technologia RWD w tworzeniu stron internetowych? Dlaczego warto ją wybrać? W końcu, gdzie można zamówić strony internetowe wykorzystujące RWD?

 

Technologia RWD w stworzeniu stron internetowych – co to jest?

RWD to skrót pochodzący od angielskiego Responsive Web Design, co tłumaczone jest na język polski jako tworzenie responsywnych stron internetowych. To specjalna technologia, która umożliwia korzystanie ze stron WWW na urządzeniach o różnych przekątnych ekranu.

Technologia RWD pozwala na dynamiczne dopasowanie się wielkości strony internetowej oraz jej schematu do wielkości ekranu urządzenia, na którym jest ona wyświetlana. Skalowanie odbywa się wtedy automatycznie, dlatego responsywne strony internetowe nie wymagają od użytkownika żadnych dodatkowych akcji.

Aktualnie responsywne strony internetowe stanowią większość dostępnych stron WWW w sieci, ponieważ to technologia uniwersalna – nie ma wtedy potrzeby tworzenia dwóch wariantów strony, czyli strony zwykłej i mobilnej. Wystarczy tylko jedna strona w technologii RWD!

 

Jak sprawdzić, czy strona internetowa jest responsywna?

Rozpoznanie, czy strona internetowa jest responsywna, jest bardzo łatwe. Przede wszystkim będzie można łatwo otworzyć ją zarówno na zwykłym komputerze, jak również na urządzeniu mobilnym – smartfonie czy tablecie. W każdym przypadku będzie wyglądała czytelnie i przejrzyście ze względu na nieco inne rozmieszczenie elementów.

Można także sprawdzić to tylko na komputerze – gdy przy zmniejszeniu okna, w którym wyświetlana jest strona internetowa, można zauważyć, że zmienia się jej budowa, wtedy strona ta także jest responsywna.

Dlaczego warto wybrać responsywną stronę internetową?

Zainwestowanie w responsywne strony internetowe ma wiele korzyści – właśnie dlatego są one obecnie tak popularne.

Oprócz oczywistych zalet, czyli tego, że strona WWW może czytelnie prezentować informacje na urządzeniach o różnych ekranach, pojawia się także szereg dodatkowych plusów:

  • Strony responsywne są wspierane przez Google i są dzięki temu łatwiejsze i skuteczniejsze w pozycjonowaniu – mogą pojawiać się na wyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania.
  • Posiadanie strony w technologii RWD to dla firmy dodatkowy prestiż – internauci doceniają nowoczesne technologie i dzięki temu budują pozytywną opinię na temat firm, które z nich korzystają.
  • Strony RWD to także dodatkowa oszczędność pieniędzy – nie ma potrzeby tworzenia dwóch osobnych stron WWW, ponieważ jedna strona responsywna może być używana zarówno na zwykłych komputerach, jak również na urządzeniach mobilnych.

 

Zatem strony internetowe w technologii RWD mają szereg zalet, które powodują, że to korzystny wybór dla każdej firmy – tej zakładającej własną stronę firmową, portal informacyjny, blog internetowy czy sklep on-line.

 

Jak stać się właścicielem strony internetowej RWD?

Obecnie strony internetowe działające w technologii RWD – Responsive Web Design są oferowane przez wiele firm zajmujących się projektowaniem stron internetowych. W związku z tym zamówienie takiej strony WWW nie jest obecnie trudne. Co więcej, wcale nie wiążę się z wysokimi kosztami.

Usługi w tym właśnie zakresie oferuje między innymi Agencja Reklamowa ALISO z Krakowa, która zapewnia swoim klientom kompleksowe wsparcie w tworzeniu stron internetowych.

Podsumowując, responsywne strony internetowe to sprawdzony wybór dla każdego, kto chce być dostępny w sieci – niezależnie od urządzeń używanych przez internautów!

 

 

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM