Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Szukasz książki? Zajrzyj do antykwariatu!

  • Dodano: środa, 12 grudzień 2018 09:40
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1802

Antykwariaty mają bardzo długą tradycję i od zawsze przyciągają tysiące miłośników książek, nie tylko moli książkowych. Niezaprzeczalnie wabikiem dla klientów tego typu miejsc są niższe ceny, ale też możliwość zakupu tytułów bardzo starych, których nakład został już dawno wyczerpany.

 

Co tu można znaleźć?

W każdym antykwariacie znajduje się mnóstwo książek, zarówno beletrystycznych, jak i naukowych z bardzo starą data wydania. To często tzw. białe kruki, których usilnie poszukuje się na różnych aukcjach internetowych, księgarniach, ale bardzo często ich odnalezienie graniczy z cudem. Z pomocą przychodzi więc stary, poczciwy antykwariat, gdzie można dostać również wybrane tytuły czasopism, stare pocztówki, mapy, czasami znaczki pocztowe lub inne, związane z jakaś organizacją. Nie brakuje również dokumentów życia społecznego (plakaty na różne imprezy kulturalne, zaproszenia itd.). Wielbiciele dzieł sztuki mogą znaleźć unikalne perełki, dzieła malarskie znanych i mniej znanych artystów. Zdarzają się także antyki, stara biżuteria i inne rzeczy, których nigdzie indziej nie znajdziesz.

Podręczniki i książki współczesne

Oprócz często poszukiwanych staroci w antykwariacie znajdziesz też aktualne podręczniki do szkoły o różnych profilach, masę słowników obcojęzycznych, ale też encyklopedii i różnych pomocy naukowych. Dla wielbicieli książek współczesnych, szczególnie beletrystyki również znajdzie się mnóstwo ciekawych propozycji po atrakcyjnych, mocno kuszących cenach. Udając się do antykwariatu z niewielką sumą, możesz złowić naprawdę wiele cennych pozycji, za które można by zapłacić zdecydowanie więcej w księgarni.

A może antykwariat  internetowy?

 Chcąc nie chcąc, handel przenosi się coraz częściej do Internetu. Dla jednych jest to wielka strata, a dla drugich ogromne dobrodziejstwo. W Sieci możesz spotkać wiele takich miejsc, w których książek jest pod dostatkiem. Jak jest zaleta takiego rozwiązania? Przede wszystkim nie musisz wychodzić z domu na długie poszukiwania książek, tylko wpisujesz dany tytuł w wyszukiwarkę lub wysyłasz zapytanie i to wszystko! Bardzo ciekawie działa internetowy i stacjonarny antykwariat we Wrocławiu – klarowna, czytelna, zawiera wszystkie potrzebne informacje, o których trzeba wiedzieć przed zakupem. Nawigację po stronie ułatwia boczny panel z wymienionymi rodzajami książek, będącymi na stanie sklepu. Na pasku u góry znajduje się kilka przydatnych zakładek, m.in. „o nas”, „sklep stacjonarny”, „Białe kruki”, „Kontakt”, „Mega wyprzedaże”, czy kusząca do zajrzenia zakładka nt. jesiennego poradnika prezentowego.

Co więcej, oprócz udanych zakupów możesz sprzedać swoje książki, które są ci zbędne, lub po prostu chcesz trochę zarobić. W dobrych antykwariatach, jak ww. Tezeusz, możesz liczyć na ekspresową wysyłkę, bezpieczne opakowanie zakupów, szczegółowy opis każdego tytułu i zdjęcia. Natomiast jeśli sprzedajesz książki, antykwariat szybko je wyceni, bezpieczne zapakowanie i transport na koszt firmy z każdego miejsca Polski oraz efektywną sprzedaż.

Warto zainteresować się ofertą antykwariatów internetowych, które stale poszerzają swoją ofertę i proponują atrakcyjne warunki współpracy. Z dowolnego miejsca, w którym się znajdujesz, możesz zamawiać i sprzedawać książki, nie martwiąc się o wysyłkę.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM