Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Hewlett Packard – sprzęt biurowy z historią

  • Dodano: środa, 26 wrzesień 2018 16:05
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2007

Firma Hewlett Packard to obecnie jedna z najpopularniejszych marek produkujących między innymi komputery stacjonarne, laptopy, monitory, drukarki czy tusze i tonery. Wysokiej jakości sprzęt biurowy jest chętnie wybierany i doceniany nie tylko przez pracowników przedsiębiorstw, ale także przez użytkowników domowych. Co sprawia, że urządzenia HP są tak dobre? O tym poniżej.


Krótka historia firmy
Pomysł na założenie przedsiębiorstwa HP pojawił się jeszcze przed II wojną światową: panowie William Hewlett i David Packard „otworzyli” swoją działalność w garażu, tworząc sprzęty mało kojarzone z komputerami. Ich pierwszym znaczącym produktem był profesjonalny oscylator dźwiękowy, sprzedawany znacznie taniej niż u konkurencji. Urządzeniem zainteresował się sam Walt Disney, który kupił od Hewletta i Packarda osiem sztuk Modelu 200B, przynosząc firmie priorytetowe zyski. Przez wiele lat HP produkuje urządzenia analityczne i szeroko pojętą elektronikę. A co z komputerami i akcesoriami?


W 1966 roku na rynek zostaje wprowadzony pierwszy komputer HP – model HP 2116A. Ten produkt generuje późniejszą falę sprzętów komputerowych HP: kieszonkowy kalkulator naukowy, minikomputer, a nawet ówczesny prekursor smartwatcha. W kolejnych latach HP posiada już w swojej ofercie nie tylko komputery, ale także drukarki atramentowe i laserowe. Modele linii HP LaserJet są doskonałe jakościowo i przystępne cenowo, czyniąc Hewlett Packard najpopularniejszą firmą wybieraną wśród klientów indywidualnych, jak i biur. Później HP staje się liderem wśród producentów komputerów stacjonarnych i przenośnych, drukarek, skanerów i innych sprzętów.

 


Dlaczego warto wybierać produkty HP
Firma HP specjalizuje się w produkowaniu wysokich jakościowo komputerów biurowych czy notebooków. Modele z serii Pavilion lub ProBook to laptopy polecane dla klientów biznesowych, ale też dla użytkowników domowych, którym zależy na wartościowej i wydajnej maszynie. Hewlett Packard to także świetne drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne, z których marka jest najbardziej znana. Seria urządzeń LaserJet polecana jest ze względu na wysoki poziom wydruku oraz szybkość działania, trwałość druku i niezawodność.


Jedynym problemem może okazać się koszt eksploatacji takich urządzeń wielofunkcyjnych. Jednak sprzęt jest stosunkowo tani w utrzymaniu, szczególnie kiedy stosuje się firmowe zamienniki tonerów HP, tzw. tonery alternatywne. Nie powodują, że druk jest gorszy jakościowo, są tak samo dobre, jak te oryginalne, jednak sporo od nich tańsze. Wpływa to przede wszystkim na cenę drukowania oraz utrzymania sprzętu. Jest to szczególnie jeżeli drukujemy często i dużo, wtedy takie rozwiązanie jest najlepsze.


Hewlett Packard to marka z bogatym doświadczeniem i dużym wpływem na przebieg historii rozwoju urządzeń elektronicznych i informatycznych. Firma oferuje doskonały sprzęt i innowacyjne rozwiązania, pozwalając użytkownikowi na profesjonalne i wygodne działania w domowym zaciszu bądź biurze.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM