Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Automatyka do rolet i zasłon - jak to działa?

  • Dodano: piątek, 21 wrzesień 2018 15:30
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1362

W nowoczesnych domach można spotkać coraz więcej inteligentnych rozwiązań, które ułatwiają wykonywanie wielu codziennych czynności. Z pewnością należą do nich automatyczne rolety, firany oraz zasłony. Zapewniają wygodę i jednocześnie umożliwiają oszczędzanie energii. Dlaczego jeszcze warto w nie zainwestować i na jakiej zasadzie działają?

Sterowanie radiowe dwukierunkowe

Rolety sterowane mogą być na różne sposoby: manualny, elektroniczny lub radiowy. Sterowanie manualne powoli odchodzi już w zapomnienie, a to wszystko dzięki zaawansowanej technologii, która sprawia, że opuszczać i podnosić rolety można całkowicie zdalnie. W przypadku wersji elektronicznej potrzebny będzie do tego specjalny pilot. Najwygodniejsze jest jednak sterowanie radiowe dwukierunkowe, ponieważ umożliwia przekazanie informacji zwrotnej do odbiorcy w trybie natychmiastowym. Dzięki temu obsługa rolet staje się niezwykle prosta, a użytkownik otrzymuje komunikat o wykonaniu polecenia. Wystarczy zainstalować aplikację na urządzeniu mobilnym, za pomocą której steruje się roletami z dowolnego miejsca. Mechanizmy do rolet automatycznych można znaleźć w ofercie sukcesgroup.pl, gdzie największy nacisk stawia się właśnie na inteligentne systemy.

Dodatkowe funkcje - co warto o nich wiedzieć?

Zarówno sterowniki przewodowe, jak i bezprzewodowe mogą posiadać dodatkowe funkcje. Należy do nich m.in. ustawienie pozycji rolety na wybranej wysokości (nie muszą być całkowicie zasłonięte lub odsłonięte). Ponadto, praktyczne okażą się czujniki klimatyczne, dzięki którym rolety same zmienią pozycję w taki sposób, aby zwiększyć komfort w pomieszczeniu. Przy silnym nasłonecznieniu, zmienią pozycję w taki sposób, aby ochronić przed promieniami wpadającymi do wnętrza. Co więcej, istnieje możliwość ustawienia opcji symulacji obecności domowników. Okaże się przydatna zwłaszcza podczas dłuższych wyjazdów.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM