Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA
Hudzik GÓRA

Fototapeta do Twojego domu - jakiego rodzaju fototapetę wybrać?

  • Dodano: poniedziałek, 28 maj 2018 09:16
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1810

Moda na fototapety trwa od dłuższego czasu i o dziwo, wcale nie przemija. W internecie mamy dostępne tysiące wzorów i gotowych aranżacji wnętrz. Fototapety w stosunkowo prosty i szybki sposób oferują nam stworzenie unikatowego wnętrza, uwiecznienie najpiękniejszych miejsc, powrót pamięcią do najcudowniejszych chwil w życiu. Motywów przewodnich są setki, od panoramy największych miast, aż po cuda przyrody. Jeśli już wybierzemy wzór, pojawia się inny dylemat: który typ fototapety wybrać? Na rynku funkcjonują trzy najpopularniejsze. Każdy z nich ma inny rodzaj podłoża, jakość i cenę. Żeby wybrać właściwy i nie stracić pieniędzy, musimy wiedzieć, czego potrzebujemy. Służymy radą i podpowiadamy, jaki typ fototapety wybrać.

Fototapeta foliowa

Największą zaletą jest jej samoprzylepność. Fototapety foliowe przypominają naklejkę ścienną. Drukowane są na tkaninach poliestrowych, z tego powodu jest to najtańsza opcja i zarazem najpopularniejsza. Fototapety foliowe powinno naklejać się na gładkich powierzchniach. Nie zaleca się naklejania w miejscu narażonym na intensywny dotyk i tarcie. Jakość fototapety foliowej jest zależna od folii i farby drukarskiej, stąd nie jest zbyt wysoka. Najczęstsze zastosowanie znajduje na meblach, drzwiach, szybach, w pokojach dziecięcych. Na plus za tą opcją przemawia również łatwość jej demontażu.

Fototapeta laminowana

Fototapeta laminowana jest z pewnością bardziej wytrzymała niż fototapeta foliowa. Produkowana na podłożu lateksowym, a jak wiadomo, lateks jest dość odporny. Fototapety laminowane wytrzymują szorowanie, czyszczenie, mycie środkami chemicznymi i tarcie. Zastosowanie takiej tapety jest uniwersalne. Rekomenduje się wykorzystanie jej w kuchni, pod prysznicem, na szafkach, w sypialnie. Z racji na właściwości lateksowe dobrze sprawdzi się jako ozdoba ścienna np. w salonie. Fototapeta laminowana umożliwia ścianie oddychanie, dlatego bez problemu możemy nakleić ją na całą powierzchnię ściany.

Fototapeta winylowa

Fototapeta winylowa posiada najtrwalszy podkład z dostępnych na rynku fototapet. Jest produkowana na podkładzie z flizeliny z dodatkiem winylu. Fototapeta winylowa wytrzymuje wilgoć i tłuszcz. Odporna na wielokrotne ścieranie i mycie. Z powodu swoich właściwości jest droższa od pozostałych fototapet. Możemy nakleić ją na chropowatych powierzchniach, kryjąc nierówności. Fototapeta winylowa to elastyczny materiał, grubość to 350 g. Jeśli chodzi o montaż to jest bardziej skomplikowany niż w przypadku fototapety laminowanej. Posiada uniwersalne zastosowanie: w kuchni, pod prysznicem, na szafkach. Nie poleca się stosowania fototapety na całej ścianie, ponieważ blokuje swobodne oddychanie powierzchni. Inaczej niż przypadku fototapety laminowanej.

Nowość - fototapeta Canvas

Nowością na rynku fototapet jest Canvas. Fototapeta swoją strukturą przypomina obraz malowany farbą olejną, co sprawia dość interesujące wrażenie. Materiał z jakiego jest wykonana, to bawełna. Fototapeta Canvas ma największą gramaturę spośród konkurencji, bo aż 450 g/m2. Tak wysoki parametr zapewnia sprawia świetne krycie ścian.

Fototapety różnego rodzaju, z ciekawymi wzorami znajdziesz na Fototapeta4U.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM