Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Dlaczego gotowe projekty domów jednorodzinnych są tak popularne?

  • Dodano: wtorek, 16 maj 2017 09:23
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2197

W sprzedaży w sklepach internetowych znajdziemy nie tylko sprzęt RTV, AGD, książki czy ubrania, ale również projekty domów jednorodzinnych oraz innych budynków.

W sprzedaży w sklepach internetowych znajdziemy nie tylko sprzęt RTV, AGD, książki czy ubrania, ale również projekty domów jednorodzinnych oraz innych budynków. Polacy korzystają z nich coraz częściej, gdy planują wybudowanie własnego domu. Co powoduje, że gotowe projekty kupowane są aktualnie tak często?

Kiedyś, gdy konieczne było wybudowanie domu jednorodzinnego, trzeba było udać się do architekta. Ten przygotowywał odpowiedni projekt, który odpowiadał wskazaniom klientów. W przeszłości projekty domów nie były jednak wyszukane. Dominowały tak zwane „kostki”, które także i dzisiaj widoczne są w polskich miastach i wsiach.

Teraz do dyspozycji mamy jednak znacznie więcej ciekawych propozycji, gdy chodzi o budownictwo jednorodzinne. Wystarczy zajrzeć na serwisy prowadzące sprzedające gotowe projekty domów, aby się o tym przekonać. Różnorodność projektów nie jest jednak jedynym autem takich projektów.

1. Przystępne ceny
Jedną z najważniejszych zalet gotowych projektów domów jest ich przystępna cena. Za projekt gotowy zapłacimy około 2 500 złotych, ale znajdziemy również takie, które kosztują mniej niż 2 000 złotych.

Wobec tego ceny są bardzo atrakcyjne, ale musimy też pamiętać o tym, że takiego projektu nie wykorzystamy od razu do złożenia dokumentacji i rozpoczęcia budowy. Musi być on również poddany adaptacji do lokalnych warunków, co także zwiększa koszty. Adaptacja będzie nas kosztowała od około 1 500 do 2 500 złotych w zależności od stopnia skomplikowania budynku oraz jego metrażu. Tak czy inaczej, zapłacimy jednak mniej niż za projekt indywidualny w biurze.

2. Krótki czas oczekiwania
Gdybyśmy zdecydowali się na zamówienie projektu indywidualnego w pracowni architektonicznej, zwykle musielibyśmy oczekiwać wtedy na jego wykonanie przez kilka tygodni, a nawet do kilku miesięcy.

Z kolei gotowy projekt domu jednorodzinnego otrzymamy znacznie szybciej – nawet następnego dnia po opłaceniu zamówienia. Projekt musi być tylko wydrukowany i przesłany do klienta, wobec tego nie będziemy musieli czekać na niego tak długo.

 

Projekty dostępny na Pracownia-projekty.dom.pl/kolekcje,projekty_z_poddaszem.html

 

3. Wizualizacje oraz fotografie z realizacji
Kolejnym dużym atutem projektów gotowych jest możliwość zobaczenia ich wizualizacji oraz fotografii z realizacji, co znacznie ułatwia wybór odpowiedniego projektu. Na stronach internetowych, na których możemy zakupić takie właśnie projekty, zobaczymy dokładne rzuty i plany oraz wizualizacje 3D w formie obrazów, które pokazują, jak dom może prezentować się po wykonaniu w otoczeniu, na przykład w rozległym ogrodzie.

Co więcej, wiele popularnych projektów uzupełnianych jest dodatkowo o zdjęcia z różnych etapów realizacji przygotowywane przez klientów. Możemy wtedy zobaczyć, jak będzie prezentować się dom w rzeczywistości.

Zatem te wszystkie zalety powodują, że gotowe projekty domów są dzisiaj tak popularne. Gdy zamierzamy zdecydować się na taką inwestycję, warto je przejrzeć!

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM