Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Zasilacz UPS - jak wybrać najlepszy dla swoich potrzeb? 

  • Dodano: wtorek, 11 lipiec 2017 13:36
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1522

Kiedy kompletujemy sprzęt komputerowy, to w dużej mierze skupiamy się przede wszystkim na tym, aby dobrać takie podzespoły jak monitor, procesor, dysk itd. Niemniej jednak, zapominamy o takich sprawach jak zasilacze UPS, które w bardzo dobry sposób uchronią Cię przed nagłym zanikiem prądu i pozwolą na swobodne zapisanie swojej pracy, którą wykonywałeś na komputerze. Niemniej jednak, tutaj pojawia się pytanie na temat tego, jaki zasilacz UPS będzie optymalny? 

Czym jest UPS?

Można powiedzieć, że jest to niemałych rozmiarów skrzynka, która wyposażona jest w specjalny akumulator, a głównym zadaniem takowego urządzenia jest zagwarantowanie stałego napięcia wszystkim podłączonym do niej sprzętom. Doskonale zabezpiecza przed nagłymi skokami napięcia, jak również chroni w razie zaniku energii elektrycznej. 

Wydawać by się mogło, że UPS ma tyle zalet, że aż dziwne, iż tak rzadko użytkownicy sprzętu komputerowego myślą o tym, aby go zakupić. Tymczasem, ma również wady, a jedną z tych największych jest nie najniższa cena. Niektóre zasilacze generują również dość mocno słyszalny hałas, który zdecydowanie może przeszkadzać podczas pracy, czy rozgrywki w ulubione gry.

Dla kogo?

Przede wszystkim jest to rozwiązanie dedykowane osobom, które wykonują na komputerze wiele projektów i w razie nagłych skoków napięcia nie chciałyby utracić efektów swojej pracy, których nie zdążyli zapisać na dysku. Jednakże, brak skoków napięcia to także większe bezpieczeństwo dla wszystkich podzespołów komputerowych, które mogłyby się np. przepalić. 

Bez UPS nie obeszłyby się również małe serwerownie, bowiem tam przecież praca serwów nie może zostać zatrzymana, aby inni nie stracili dostępu do swoich danych i funkcji. 

Na co zwracać uwagę przy zakupie zasilacza UPS? 

Jednym z najważniejszych aspektów, na które powinieneś zwrócić uwagę jest moc czynna, która jest podawana w watach (W), jak również tzw. moc pozorna, którą podaje się w woltoamperach (VA). 

Żeby móc dobrze dobrać zasilacz UPS, to najpierw konieczne będzie dokonanie obliczeń, jaka moc potrzebna jest do tego, aby zapewnić działanie sprzętu wraz z wszystkimi dodatkowymi akcesoriami. W tym celu warto jest zakupić watomierz, który dokładnie będzie w stanie pokazać nam, ile prądu zużywa konkretna stacja robocza w firmie. 

Zdecydowanie warto jest poważnie podejść do tematu, bowiem w przeciwnym razie, możesz jedynie stracić swoje pieniądze, bo zbyt słaby UPS nie sprawdzi się dobrze w sytuacji kryzysowej. 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Alepujecie... Wejdzie sobie na jakąkolwiek grupę np. na FB gdzie wrzuca się filmy z jazdy. Poczytajc...
Brajan skomentował artykuł Sesja Rady Gminy z nagrodą
a w moszczenicy ten chory umysłowo bajkotworca dostanie nagrodee?? w staszkowce pieknie chor, szopka...
Qwerty skomentował artykuł Moszczenica Info ma swoje 14 urodziny!
Moszczenia czy Moszczenica?

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM