Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Catering firmowy - co warto na ten temat wiedzieć?

  • Dodano: środa, 19 lipiec 2017 17:49
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1639

W dużych miastach pojawia się coraz więcej dużych firm i korporacji, które często decydują się na catering firmowy. Celem tego jest integracja pracowników oraz jednoczesne ograniczenie czasu przeznaczanego przez pracowników na przerwę lunchową. Catering zamawiany przez firmy może być zróżnicowany. Niektóre firmy decydują się na catering dietetyczny, a inne stawiają na jedzenie typowo polskie, niemal domowe. Jednak na rynku nie brak również ofert stricte lunchowych. Bez względu na jak rodzaj cateringu firmowego zostanie wybrany, warto co nieco wiedzieć na jego temat. Każde rozwiązanie ma bowiem nie tylko swoje zalety, ale i wady.

Czy catering firmowy w ogóle może mieć wady?

Dla pracodawcy największą wadą takiego rozwiązania jest oczywiście koszt, który zależy od ilości pracowników. Można go jednak zoptymalizować wybierając najatrakcyjniejszą ofertę na rynku. Pole do popisu jest dość duże, bo w wielu miastach firm cateringowych nie brakuje. Dzięki tak dużej konkurencji prześcigają się one nie tylko w jakości serwowanych posiłków, ale i w cenie.

Okazuje się, że również dla niektórych pracowników catering firmowy nie jest dobrym rozwiązaniem. Wówczas przerwa na lunch jest krótsza, a jedzenie w pracy łączone jest często z samą pracą. Poza tym jedzenie w pośpiechu nie jest dobre dla zdrowia. Niekiedy też zamawianie cateringu prosto do firmy wiąże się z dość ograniczonym menu, które zostało wybrane przez kierownictwo.

Catering firmowy i jego zalety

Jednak oczywiście catering firmowy ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Dzięki cateringowi skróceniu ulega niekiedy czas pracy i to nawet o kilkadziesiąt minut. Tyle bowiem zajmuje wyjście na lunch. Poza tym koszty jedzenia zamawianego przez firmę nie są potrącane z wypłaty pracownika. Dlatego niejako je on na koszt swojego pracodawcy. Poza tym catering firmowy to gwarancja tego, że codziennie będzie można zjeść zdrowy i pełnowartościowy posiłek zapewniając sobie porcję energii niezbędną do pracy. Wspólna chwila poświęcona na zjedzenie posiłku to także szansa na wytchnienie i integrację pracowników, co również nie jest bez znaczenia z punktu widzenia firmy.

Catering na imprezy firmowe

Coraz więcej firm decyduje się również na organizację różnego rodzaju imprez firmowych. Ich celem jest przede wszystkim integracja pracowników. Również i w tym przypadku najchętniej wybierany jest profesjonalny catering firmowy. Największą popularnością cieszą się potrawy tradycyjne przygotowywane ze świeżych i prostych składników - sałatki, ciepłe i zimne przekąski, makarony czy pizze. Raczej nie stawia się na potrawy orientalne, które nie każdemu przypadają do gustu, a przy tym mogą powodować alergie.

Wiele zależy także od okoliczności, okazji i miejsca, w którym impreza firmowa jest organizowana. Kiedy okazja jest nieco luźniejsza, a event odbywa się w dyskotece czy kręgielni to sporym zainteresowaniem cieszą się klasyczne sałatki oraz proste przystawki. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest szwedzki stół, dzięki czemu każdy może częstować się tym, co lubi najbardziej. Natomiast kiedy impreza odbywa się w eleganckiej restauracji czy sali bankietowej, to catering firmowy musi mieć już inną formę. Potrawy zwykle serwowane są do stolików, a jedynie przekąski ustawione na szwedzkim stole.

Podczas wyboru menu cateringowego decyzję końcową podejmuje zwykle szefostwo, ale powinno się przy tym kierować oczywiście upodobaniami i gustami kulinarnymi swoich pracowników. To w tym przypadku jest kluczem do zorganizowania udanej imprezy dla firm.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Alepujecie... Wejdzie sobie na jakąkolwiek grupę np. na FB gdzie wrzuca się filmy z jazdy. Poczytajc...
Brajan skomentował artykuł Sesja Rady Gminy z nagrodą
a w moszczenicy ten chory umysłowo bajkotworca dostanie nagrodee?? w staszkowce pieknie chor, szopka...
Qwerty skomentował artykuł Moszczenica Info ma swoje 14 urodziny!
Moszczenia czy Moszczenica?

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM