Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Nie płać więcej niż musisz za OC

  • Dodano: środa, 27 wrzesień 2017 13:45
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2403

Głowisz się nad tym, ile powinno Cię kosztować ubezpieczenie OC? Odpowiedź jest prosta – jak najmniej! Płacenie więcej, niż musisz, nie ma sensu i nie daje żadnych korzyści. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego tak jest oraz jak oszczędzić na obowiązkowej polisie.

Ten sam produkt, różne ceny

Cechą charakterystyczną ubezpieczenia OC jest jego niezmienność. Polega ona na tym, że niezależnie od ceny i firmy, w jakiej się kupiło polisę, zawsze otrzymuje się to samo. Jeżeli więc zapłacisz za polisę 2500 zł, a Twój sąsiad 500 zł, i tak nie będzie się różniła niczym poza ceną. Wynika to z faktu, że ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, którym pod groźbą kary finansowej dla właściciela musi być objęte każde auto na polskich tablicach rejestracyjnych, jest regulowane ustawowo. Jego warunki są więc określone odgórnie i żadne towarzystwo nie może ich zmieniać, w związku z czym pozostają identyczne dla wszystkich.

Jako że towarzystwa nie mogą konkurować jakością produktu, czyli zakresem ochrony ubezpieczeniowej, pozostaje im walka o klienta jedynie poprzez cenę. Firma, która zaoferuje najniższą składkę ze wszystkich, jest z reguły wybierana przez kierowcę poszukującego OC. W jego interesie leży bowiem to, żeby za obowiązkowa polisę zapłacić jak najmniej. Należy o to zadbać jeszcze przed wykupieniem OC, ponieważ wypowiedzenie można złożyć dopiero pod koniec jego obowiązywania. Jeżeli interesuje Cię ta kwestia, przyda Ci się generator wypowiedzenia OC.

Jak płacić mniej

Jeżeli już ustaliliśmy, że płacenie za OC więcej, niż trzeba, nie ma sensu, czas na opisanie sprawdzonych, legalnych i bezpiecznych sposobów, które pozwalają maksymalnie obniżyć składkę. Podstawową kwestią jest znalezienie najtańszej oferty. Z gąszczu dostępnych na rynku polis należy wybrać tę najkorzystniejszą cenową. Można to zrobić na dwa sposoby: albo przy wsparciu agenta ubezpieczeniowego, albo we własnym zakresie, wykorzystując porównywarki OC online.

Chcąc zapłacić za OC możliwie jak najmniej, ureguluj składkę za jednym zamachem. W żadnym razie nie daj się skusić na opłaty ratalne, bo będzie Cię to dużo kosztować – w skrajnym przypadku z tytułu rat trzeba doliczyć nawet dodatkowe 30% do podstawowej ceny. Jeśli natomiast należysz do grona kierowców wysokiego ryzyka, czyli niedawno zdałeś egzamin na prawo jazdy lub masz mniej niż 28 lat, możesz obniżyć składkę poprzez zarejestrowanie samochodu na drugiego kierowcę z dużymi zniżkami. W ten sposób da się zbić cenę nawet o 50% w porównaniu z wyliczeniem dla samego młodego lub niedoświadczonego kierowcy.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM