Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Meble z palet, czyli tani sposób na unikalne meble do domu i ogrodu

  • Dodano: czwartek, 07 grudzień 2017 08:39
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2214

Recykling i ekologia to bardzo dobre i przydatne mody. Coraz częściej rozwiązania, które do nich pasują, pojawiają się w naszych domach i ogrodach. Meble z palet to bardzo ciekawe rozwiązanie dla każdego. Możemy wykonać je samodzielnie, by europalety na stałe zagościły w naszej przestrzeni. A to wszystko stosunkowo niedużym nakładem pracy i kosztem.

Samodzielnie wykonane meble z palet

Europalety nadają się na naprawdę wiele mebli. Możemy stworzyć z nich rzeczy pasujące do wnętrza domu, ale i do ogrodu. Idealnie sprawdzi się na przykład łóżko z palet albo ławka czy stolik ogrodowy. Do stworzenia czegoś takiego potrzebne są nam oczywiście europalety. Możemy znaleźć palety zarówno za około 7 złotych za sztukę, jak i takie, których cena sięga do czterdziestu złotych. Wszystko zależy od stanu palety. Nie kupujmy takich z widocznymi ubytkami i rysami, zepsuje to walory estetyczne.

Meble z palet nie są trudne w wykonaniu, gdy tylko dobierzemy odpowiedni projekt. Możemy zdecydować się na przykład na łóżko z palet. Do nas będzie należało przede wszystkim zakupienie europalety. Następnie palety należy pomalować, odpowiednio przygotować zagłówek i samą ramę. Fragmenty palet należy obić, odpowiednio ustawić i połączyć. Na koniec pozostaje wybór odpowiedniego materaca, by łóżku z palet było dla nas wygodne. Szczegółowy opis wykonania znajduje się na:

https://kb.pl/porady/lozko-z-palet-jak-zrobic-je-samodzielnie/

 Meble ogrodowe z palet

Nie tylko łóżko z palet będzie idealnym wyborem. Meble ogrodowe również możemy w ten sposób wymyślić, przygotować i ustawić u siebie. Wiele osób decyduje się, by z palet stworzyć stoły. To często spotykany wybór również w plażowych barach czy przy foodtrackach. Właściciele często decydują się na ustawienie obok ich wygodnych leżaków, jednak z europalet spokojnie możemy stworzyć również ławkę. Jeśli przeszkadza nam siedzenie na drewnie, możemy je obić lub położyć na nich wygodne poduszki.

Meble ogrodowe z europalet idealnie sprawdzą się na przykład na tarasie. Jeśli chcemy urządzić go tanim kosztem, ale wciąż chcemy mieć na tarasie wiele mebli – zdecydujmy się na europalety. Jeśli stawiamy na ekologię i ciekawe rozwiązania, nasz ogród będzie wyglądał jeszcze lepiej.

Odpowiednio zabezpieczone meble z palet nie zniszczą się szybko, posłużą nam przez dłuższy czas, będą nadawały się do wielu rzeczy. Łatwo się je przenosi, nie trzeba przytwierdzać ich na stałe, więc w każdej chwili możemy dokonać przearanżowania lub po prostu schować wszystko do garażu czy piwnicy.  W każdej chwili mogą też wrócić na swoje miejsce i ponownie spełniać przeznaczoną im rolę, tak samo jak do tej pory.

Meble z europalet                                                    

Palety to obecnie bardzo modne rozwiązanie. Palety dają naprawdę wiele możliwości. Konkretny wzór mebla znaleziony w internecie czy u znajomych jest tylko jednym z wielu wyborów. Możliwości jest o wiele więcej, ogranicza nas nasza kreatywność i liczba posiadanych europalet. Warto dać się ponieść wyobraźni i stworzyć coś wyjątkowego, świetnie pasującego do nas.

Palety pasują do każdego wnętrza. Nie musi być to surowe, puste pomieszczenie. Świetnie sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach oraz tych sięgających do stylów retro. Palety idealnie nadają się nie tylko na łóżko czy ławkę, ale również na stoliki czy szafki nocne. Sprawny majsterkowicz będzie w stanie zrobić z nich niesamowite rzeczy.

Palety są również ekologiczne. Jest to wykorzystywanie produktu, który w innym wypadku poszedłby na zmarnowanie. Recykling jest bardzo istotny. W tym wypadku nie wymaga od nas dużego nakładu pracy, a przy okazji ułatwia nam życie i pozwala zaoszczędzić. Meble z europalet nie niszczą się tak łatwo. W przypadku ewentualnych uszkodzeń zmiana nie jest zbyt droga, nie powinna uszczuplić naszego portfela. Potrzebujemy tylko trochę czasu, by znów doprowadzić konkretny mebel do idealnego stanu.

Wiele ciekawych rozwiązań i porad dotyczących mebli z palet znajdziesz też tu.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM