Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA
Hudzik GÓRA

Przelew zagraniczny z Polski do UK - gdzie najtaniej?

  • Dodano: środa, 20 grudzień 2017 12:29
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1296

Chcąc przelać gotówkę z Polski do UK mamy na to 3 sposoby – tradycyjny przelew w banku, transfer w kantorze internetowym oraz za pomocą firmy pośredniczącej. W poniższym artykule opisujemy wszystkie te metody oraz porównujemy je pod kątem opłat za realizację transakcji.

Tradycyjny przelew w banku

Pierwszym sposobem na przelanie gotówki z Polski do Anglii jest standardowy przelew w banku. Decydując się na tę opcję mamy do wyboru dwie metody realizacji transakcji – SEPA oraz SWIFT. Single Euro Payment Area, czyli SEPA, to obecnie najczęściej wybierana metoda na przelanie gotówki za pośrednictwem banku. Charakteryzuje się krótkim czasem realizacji oraz niewielkimi kosztami związanymi ze zleceniem przelewu. Ważne jest to, że bank nadawcy jak i odbiorcy musi być członkiem programu SEPA. Transakcja może zostać zrealizowana tylko i wyłącznie w walucie EUR. Przelewając gotówkę z Polski do UK musimy więc liczyć się z tym, że nasze pieniądze zostaną podwójnie przewalutowane, najpierw z PLN na EUR, a następnie z EUR na GBP. Koszt przelewu SEPA z reguły wynosi około 10 zł. Drugim sposobem na realizację transakcji jest SWIFT. W odróżnieniu od SEPA może on zostać wykonany w dowolnej walucie. Niestety koszty w tym przypadku są o wiele wyższe. Prowizja za realizację przelewu zależna jest od wysokości wysyłanej gotówki i ograniczona jest minimalnym oraz maksymalnym kosztem. Za SWIFT zapłacić będziemy musieli od 20 zł do 300 zł.

Podsumowując, w banku za przelew z Polski do UK zapłacimy:

  • SEPA – ok. 10 zł;
  • SWIFT – od 20 do 300 zł w zależności od ilości wysyłanej gotówki;

Przelew w kantorze internetowym

Jeżeli chcemy wysłać gotówkę z Polski do Anglii to drugim sposobem na to jest skorzystanie z usług kantoru internetowego. Jest to sposób o wiele bardziej wygodny od tradycyjnego przelewu w banku. Cały proces ogranicza się do podania danych oraz kilku kliknięć na stronie internetowej. Podobnie jak w przypadku SEPA, przelew w kantorze internetowym realizowany jest w ciągu jednego dnia roboczego. Kantory z reguły oferują o wiele korzystniejsze przewalutowanie niż banki, jednakże odrabiają to sobie później za pomocą prowizji za realizację przelewu.

Wysyłając gotówkę z Polski do UK w kantorze internetowym zapłacimy od 10 do 20 zł.

Przelew z pomocą firmy pośredniczącej

Alternatywą dla wyżej wymienionych sposobów są firmy pośredniczące. Czuwają nad nimi państwowe instytucje finansowe, dzięki czemu klienci mają pewność, że ich gotówka jest bezpieczna w takim samym stopniu jak w banku. Z tego względu takie firmy są najczęściej wybierane przez osoby, które regularnie wysyłają gotówkę do Anglii z Polski. Dodatkowym atutem, dzięki któremu takie serwisy przeważają nad innymi metodami są darmowe przelewy.

Najtańszy przelew z Polski do UK – podsumowanie

W tym artykule porównaliśmy 3 sposoby na przelanie gotówki z Polski do Anglii. Okazuje się, że oferta banków jest najdroższa. Co prawda przelew SEPA nie jest tak drogi, ale liczyć należy się z tym, że wysłana przez nas gotówka ulegnie podwójnemu przewalutowaniu. Drugie miejsce zajmują kantory internetowe, które za realizację przelewu pobierają od 10 zł do 20 zł. Zdecydowanym zwycięzcą tego rankingu są firmy pośredniczące, w których prowizja za transakcję wynosi bardzo często 0 zł (sprawdź przelew z Polski do UK w Easysend).

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM