Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Jakie błędy popełniamy przy oszczędzaniu?

  • Dodano: środa, 21 luty 2018 13:42
  • |
  • Autor: WERONIKA LECHAŃSKA
  • |
  • Odsłon: 3180

Pomimo wielu starań i wyrzeczeń twój portfel nadal świeci pustkami? Nie wiesz jak to się dzieje i jak temu najlepiej zapobiec? Najprawdopodobniej jest tak, że popełniasz wiele kluczowych błędów, które uniemożliwiają ci odłożenie kilku groszy w każdym miesiącu.

Od pewnego momentu strasz się oszczędzać. Działania nie przynoszą jednak zamierzonych efektów. Warto jest się zastanowić i wyłapać błędy, które się popełnia. Zarządzanie finansami wcale nie jest takie trudne. Musisz wyrobić w sobie pewne nawyki i o nich nie zapominać. Jeśli znajdziesz jakąś przyczynę, która negatywnie wpływa na cały proces, natychmiast to zmień. Zapoznaj się z najczęściej popełnianymi błędami i dowiedz się jak możesz to zmienić – komentuje Ewelina Nadworna, ekspert Mikrorata.pl.

Nie można przyzwyczajać się tylko i wyłącznie do jednej instytucji bankowej. Aktualnie jest tak, że banki zdecydowanie lepiej traktują nowych klientów niż tych starych. Należy na bieżąco sprawdzać i porównywać nowe oferty, które pojawiają się na rynku. Dzięki temu można znaleźć wiele przydatnych rozwiązań, które nie byłyby dostępne gdybyś korzystał z oferty tylko i wyłącznie jednej instytucji. Sprawdzaj aktualności i je analizuj!

Spora część osób zdecydowanie za bardzo przecenia swoje możliwości finansowe. Zjawisko to jest najbardziej widoczne przy planowaniu budżetu i oszczędzaniu. Jeżeli wybrałeś już konkretny produkt, na którym to twoje oszczędności będą właściwie pracowały, ustal odpowiednią kwotę, którą realnie mógłbyś miesięcznie odkładać. Dzięki temu nie będziesz wypłacał bezmyślnie pieniędzy. Najważniejsza jest strategia. Ustal ją i się jej trzymaj.

Zaplanuj swój budżet po to, abyś nie wydawał bezmyślnie wszystkich pieniędzy, które znajdują się na twoim koncie. Nie ulegaj pokusom i różnego rodzaju promocjom. Jest pewien sprawdzony sposób, który ułatwi ci unikanie takich sytuacji. Jeśli będziesz dokładnie oraz ze stosownym wyprzedzeniem planował swoje miesięczne wydatki, unikniesz tego rodzaju sytuacji. Już nigdy więcej nie dasz się zaskoczyć nieoczekiwanym i nagłym płatnościom.

Jest jeszcze jeden bardzo istotny aspekt, który może zaburzyć cały proces właściwego oszczędzania. Nieregularność przy wpłacaniu kwot negatywnie wpływa na proces oszczędzania. W takiej sytuacji zdecydowanie ciężej będzie ustalić w jakim okresie uzbierasz konkretną kwotę. Zmień to i wpłacaj miesięcznie określone sumy. Dzięki temu będziesz bardziej spokojny jeśli chodzi o kwestie finansowe.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest upór i konsekwentne dążenie do wyznaczonego przez siebie celu. Właśnie w taki sposób należy postępować jeśli chodzi o właściwe zarządzanie pieniędzmi. Wystarczy, że ustalisz kwotę, którą zamierzasz odkładać. Pamiętaj również o tym, żeby nie wypłacać zbyt często, najlepiej wcale, pieniędzy z konta oszczędnościowego. Tego rodzaju działania generują kolejne niepotrzebne koszty. Unikaj takich sytuacji!

Pamiętaj, że przez regularnie oszczędzając wcale nie musisz sobie odmawiać przyjemności. To nie na tym polega. Nie musisz odmawiać sobie lunchu z przyjacielem czy kawy na mieście. Wydawaj rozsądnie 0 dodaje ekspert Mikrorata.pl.

Więcej informacji na temat pożyczek można znaleźć na stronie: mikrorata.pl która jest platformą umożliwiającą uzyskiwanie krótkoterminowych pożyczek online na przejrzystych zasadach. Łączy ze sobą korzyści oferty bankowej i dostępnych powszechnie szybkich pożyczek. Formalności ograniczone są do minimum: wystarczy dowód, konto osobiste oraz numer telefonu.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM